Trwa ładowanie...

Premie dla prezesów PL.2012. "Za ciężką pracę należą się godziwe pieniądze"

Premie dla prezesów spółki PL.2012 zostały wypłacone zgodnie z prawem -

Premie dla prezesów PL.2012. "Za ciężką pracę należą się godziwe pieniądze"Źródło: PAP/ Bartłomiej Zborowski
d1zvoav

Premie dla prezesów spółki PL.2012 zostały wypłacone zgodnie z prawem - powiedział IAR rzecznik spółki Mikołaj Piotrowski.

IAR poinformowała we wtorek, że dwaj szefowie rządowej spółki PL 2012 zainkasowali po ponad milion trzysta tysięcy złotych. Sprawa wywołała oburzenie wśród polityków opozycji. SLD skieruje wniosek do prokuratura generalnego w tej sprawie. PiS apeluje o oddanie premii na cele dobroczynne.

d1zvoav

Mikołaj Piotrowski z PL.2012+ odpiera wszelkie zarzuty i mówi, że nie ma żadnych wątpliwości co do prawidłowości wypłaconych premii. - Kontrakty zostały podpisane zgodnie z prawem. W związku z tym premie także zostały wypłacone zgodnie z prawem - podkreśla rzecznik spółki.

Piotrowski dodaje, że nie ma mowy o żadnej niegospodarności.

- Trzeba pamiętać o skali projektu przy jakim się pracowało. Normalne jest, że za ciężką pracę która kończy się takim efektem jaki wszyscy widzieliśmy w czerwcu 2012 roku należy się godziwe wynagrodzenie - dodaje rzecznik spółki.

Premie wypłacone przez ministerstwo sportu zostały przyznane za przygotowania i pracę przy projekcie Euro 2012. Szef spółki PL.2012 Marcin Herra otrzymał dokładnie 1.330.436 złotych, a wiceprezes Andrzej Bogucki 1.307.713 złotych.

MA

d1zvoav
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zvoav