Trwa ładowanie...
d384zo8

Premier na szczycie Rady Europejskiej w Brukseli (komunikat)

...

Share
d384zo8

27.10. Warszawa - CIR informuje:

W najbliższy czwartek i piątek premier Donald Tusk weźmie udział w dwudniowym posiedzeniu Rady Europejskiej, poświęconym polityce gospodarczej, stosunkom z partnerami strategicznymi UE oraz kwestiom klimatycznym.

W czasie pierwszej sesji szczytu szefowie państw i rządów zajmą się wynikami prac Specjalnego Zespołu Zadaniowego (Task Force). Zespół został powołany w marcu br., żeby opracować narzędzia rozwiązywania kryzysów, wzmocnienia zarządzania gospodarczego oraz dyscypliny budżetowej. W czwartek Rada Europejska omówi także kwestię wspólnego stanowiska na szczyt G-20, który odbędzie się w listopadzie br. w Seulu. Politycy będą rozmawiać również o przygotowaniach do unijnych szczytów z partnerami strategicznymi: USA, Rosją i Ukrainą.

d384zo8

Drugiego dnia posiedzenia Rada Europejska podsumuje przygotowania do zbliżającej się konferencji klimatycznej oraz określi stanowisko negocjacyjne Unii Europejskiej. Konferencja jest organizowana na przełomie listopada i grudnia br. w Cancun.

W czwartek, 28 października br., premier weźmie udział także w Trójstronnym Szczycie Społecznym do Spraw Wzrostu i Zatrudnienia. Szczyt został powołany w marcu 2003 r. jako miejsce dyskusji z partnerami społecznymi na temat realizacji zapisów strategii lizbońskiej. W czasie czwartkowego spotkania planowana jest dyskusja na temat sposobu wspierania wzrostu gospodarczego poprzez lepsze zarządzanie. Gospodarzami szczytu będą premier, sprawującej przewodnictwo w UE, Belgii Yves Leterme i przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso. Oprócz premiera Tuska, w spotkaniu wezmą udział przewodniczący Rady Europejskiej Herman van Rompuy i premier Węgier, przejmujących przewodnictwo w UE w styczniu przyszłego roku, Victor Orban. Na obradach obecny będzie także komisarz ds. zatrudnienia i spraw społecznych, belgijski minister ds. zatrudnienia oraz ministrowie ds. zatrudnienia Polski i Węgier, sprawujących prezydencję w przyszłym roku.

Po Trójstronnym Szczycie Społecznym premier weźmie udział w spotkaniu szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ rda/

d384zo8

Podziel się opinią

Share
d384zo8
d384zo8