Trwa ładowanie...
dreamliner
+1

Prestiżowy kontrakt dla nieprzygotowanej spółki

Faworytem do obsługi Boeinga Dreamlinera jest strajkująca spółka bez odpowiedniego hangaru i certyfikatu - pisze "Puls Biznesu". Dwa pierwsze Boeingi 787 mają trafić do PLL LOT w listopadzie.

Share
Prestiżowy kontrakt dla nieprzygotowanej spółki
Źródło: Kamil Jakubczak, Wirtualna Polska
d3gyecz

"Puls Biznesu" dowiedział się, że prestiżowy kontrakt na obsługę samolotu ma zdobyć spółka LOT Aircraft Maintenance Services, która nie ma hangaru, jaki zmieściłby maszynę, ani certyfikatu, który Boeing wprowadza wraz z samolotem. Na dodatek od tygodnia strajkuje załoga firmy.

Firma mająca prowadzić dozór techniczny nowych Boeingów jest wybierana w konkursie ofert, a więc bez przetargu. Według "Pulsu Biznesu", o kontrakt ubiega się trzech oferentów - oprócz LOT-u AMS także litewska Acia Solutions Group i firma Monarch. Według dziennika, LOT obiecał już kontrakt AMS.

d3gyecz

"Puls Biznesu" pisze, że Dreamlinery miały trafić do Polski już w latach 2008-2010, jednak Boeing nie wywiązał się z tych terminów i w 2009 roku musiał podpisać z LOT porozumienie. Według gazety, polski przewoźnik otrzymał od producenta ponad 45 milionów dolarów w gotówce i 8 milionów jako zwrot zaliczek. Boeing przyznał też polskim liniom 18 milionów dolarów na zakup części zamiennych i usług, oraz zgodził się, by wcześniej uzyskane przez LOT upusty były bezzwrotne.

d3gyecz

Podziel się opinią

Share
d3gyecz
d3gyecz