Trwa ładowanie...

Prezenty na komunię. Co kupują Polacy?

Średnio ponad 660 zł chcą w tym roku Polacy przeznaczyć na prezent komunijny. Wciąż najpopularniejszymi prezentami są pamiątki religijne, które zamierza kupić aż 27 proc. badanych, lub rower (23 proc.). Znaczny odsetek osób planuje również kupno tabletu lub zegarka (po 13 proc.).

Prezenty na komunię. Co kupują Polacy?Źródło: Agencja Gazeta, fot: Przemysław Skrzydło
d1g16ds
d1g16ds

Co czwarty badany uznaje, że najwygodniejszym rozwiązaniem jest wręczenie gotówki, aby dziecko mogło samo wybrać, co zamierza kupić.

– Wiele osób ma wątpliwości, jaki prezent na komunię jest stosowny i atrakcyjny dla dziecka. A z drugiej strony trendy zmieniają się tak szybko, że trudno nadążyć za potrzebami młodych ludzi – mówi Grzegorz Wachowicz z RTV EURO AGD. – Aby uniknąć dylematów i nieporozumień, dobrze jest przygotować listę wymarzonych prezentów. Taką funkcjonalność wprowadził nasz sklep.

Rodzice wspólnie z dzieckiem mogą stworzyć listę rozesłać link do rodziny oraz zaproszonych gości. Wyboru można dokonać z wielu kategorii produktowych w bardzo zróżnicowanych cenach.

Zobacz także: Zegarki, rowery i walkmany. Czar komunii minionych dekad

Nieodmiennie wysoko na liście dziecięcych pragnień są urządzenia mikromobilne, nic dziwnego zatem, że według badania Smartscope aż 7 proc. badanych zamierza kupić hulajnogi lub deskorolki jako prezent komunijny.

d1g16ds

– Co roku hulajnogi i deskorolki cieszą się największą popularnością wiosną. Sprzyja temu aura, ale jest to także jeden z atrakcyjniejszych prezentów na komunię – mówi Iwona Pawełek, Menedżer Produktu w RTV EURO AGD. – Oczywiście w ostatnich latach zmieniły się preferencje i poszukiwane są przede wszystkim urządzenia z napędem elektrycznym. W przypadku hulajnóg, dla mniejszych dzieci warto wybrać urządzenia lekkie, rozwijające niższe prędkości. Dostępne są także stabilniejsze hulajnogi trójkołowe lub hulajnogi z siodełkiem.

Hoverboard, czyli deskorolka elektryczna, też jest dobrym prezentem dla najmłodszych – nie osiąga dużych prędkości i sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Prezent jest uniwersalny, bo może z niego korzystać i dziewczynka, i chłopiec, a dodatkowo nie służy tylko rozrywce, ale jest także użyteczny i pomaga ćwiczyć koordynację. Kupując je trzeba zawsze pamiętać o kasku i ochraniaczach.

Wciąż wysoko w rankingu popularnych prezentów znajdują się zegarki. Ich zakup planuje aż 13 proc. badanych.

d1g16ds

– Zegarki tradycyjne powoli zastępowane są przez smartwatche – dodaje Iwona Pawełek. – Zwłaszcza że w ofercie są nie tylko smartwatche z szeroką gamą profesjonalnych funkcji, ale i dużo tańsze rozwiązania dla dzieci, dostępne w wielu kolorach. Rodzice często decydują się na taki zakup, bo dzięki funkcjom lokalizatora GPS mogą sprawdzić, gdzie znajduje się ich dziecko, a dodatkowo wiele zegarków umożliwia także stały kontakt rodzica z dzieckiem. Cel jest prosty: pozwolić dzieciom na więcej swobody, jednocześnie nie narażając ich bezpieczeństwa.

Zdecydowana większość osób (94 proc.) zamierza zapłacić za prezenty na komunię z własnych środków, a 5 proc. chce sięgnąć po pożyczkę.

Średnia cena prezentów zależna jest od rodzaju podarunku – najmniej badani planują wydać na pamiątki religijne (ok. 200 zł), a najwięcej na konsole do gier, hulajnogi elektryczne i laptopy (odpowiednio ok. 1100 zł, 1120 zł oraz 1900 zł).

Badanie zostało zrealizowane przez agencję badawczą Smartscope w kwietniu 2019 r. na panelu internetowym na próbie 407 osób, które deklarowały zakup prezentu komunijnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1g16ds
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1g16ds