Trwa ładowanie...
dwk078r
eurolot
22-01-2014 14:18

Prezes Eurolotu Mariusz Dąbrowski zrezygnował ze stanowiska

Prezes linii lotniczej Eurolot Mariusz Dąbrowski zrezygnował z powodów osobistych ze stanowiska - poinformowała w środę Rada Nadzorcza Eurolotu. Do momentu rozstrzygnięcia konkursu firmą będzie kierował powołany na wiceprezesa Bartłomiej Matusewicz.

Share
dwk078r

Prezes linii lotniczej Eurolot Mariusz Dąbrowski zrezygnował z powodów osobistych ze stanowiska - poinformowała Rada Nadzorcza Eurolotu. Do momentu rozstrzygnięcia konkursu firmą będzie kierował powołany na wiceprezesa Bartłomiej Matusewicz.

Rada Nadzorcza poinformowała, że od środy, "w związku ze złożeniem z przyczyn osobistych rezygnacji z funkcji prezesa przez pana Mariusza Dąbrowskiego", funkcję prezesa zarządu do momentu rozstrzygnięcia konkursu będzie pełnił Matusewicz.

"Rada Nadzorcza Eurolot informuje, że w ramach ogłoszonego w zeszłym roku konkursu na nową kadencję zarządu spółki wyłonionych zostało dwóch członków zarządu Eurolot. Panu Bartłomiejowi Matusewiczowi została powierzona funkcja wiceprezesa zarządu ds. operacyjno-technicznych, zaś panu Mariuszowi Rędaszce - wiceprezesa zarządu ds. finansowych" - czytamy w środowym komunikacie Rady.

Jednocześnie Rada podjęła decyzję o ponownym rozpisaniu konkursu na prezesa zarządu. Dokumenty mogą być składane przez kandydatów w siedzibie spółki do 3 lutego 2014 roku.

dwk078r

Działający od 1996 r. Eurolot jest spółką Skarbu Państwa. Linia na początku swojej działalności wykonywała jedynie rejsy dla PLL LOT, a od lipca 2011 r. rozpoczęła również własne operacje lotnicze pomiędzy głównymi portami regionalnymi w Polsce. Od 2012 r. przewoźnik oferuje bezpośrednie połączenia z Polski do Chorwacji, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Francji.

W listopadzie ub.r. ówczesny prezes Dąbrowski mówił, że Eurolot po dziewięciu miesiącach 2013 r. uzyskał 9,7 mln zł straty ze swojej działalności podstawowej, czyli przewozu pasażerów. W analogicznym okresie 2012 r. strata sięgnęła 31,2 mln zł.

dwk078r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwk078r
dwk078r