Trwa ładowanie...

Producent Pokemon GO liczy straty. Wszystko przez umocnienie jena

Japoński producent gier wideo Nintendo Co zdecydował o cięciu prognozy zysków na ten rok. Wzrost kursu jena pochłonął większość zysków, których firma oczekiwała po popularności gry na smartfony Pokemon GO.

Share
Producent Pokemon GO liczy straty. Wszystko przez umocnienie jenaFot: ISOPIX/EAST NEWS
d1y51j9

Japoński producent gier wideo Nintendo zdecydował o cięciu prognozy zysków na ten rok. Wzrost kursu jena pochłonął większość zysków, których firma oczekiwała po popularności gry Pokemon GO na smartfony.

Nintendo, który oprócz sprzedaży gier Pokemon GO i Super Mario stara się wrócić na rynek konsol, zdecydował się ściąć swoje prognozy zysku operacyjnego na rok obrotowy, kończący się w marcu przyszłego roku do 30 mld jenów. Jeszcze w lipcu plan zakładał zyski rzędu 45 mld jenów.

Nieoczekiwana popularność, m.in. w Polsce gry Pokomen GO dała nadzieję na odrodzenie Nintendo. Kurs akcji podwoił się w lipcu. Inwestorzy zauważyli, że tytuły takie jak Super Mario mogą się równie dobrze sprzedawać na urządzenia mobilne, jak i konsole.

d1y51j9

Tatsumi Kimishima, prezes Nintendo, podał, że zyski ze stowarzyszonych firm w ostatnim kwartale osiągnęły poziom 12 mld jenów - większość z usług powiązanych z grą w Pokemony.

- Pokemon GO zyskał lepszy odbiór niż oczekiwaliśmy - powiedział prezes na konferencji prasowej poświęconej najnowszym wynikom firmy.

Firma wykazała jednak 812 mln jenów straty w ostatnich trzech miesiącach w porównaniu do zysku 7,8 mld jenów rok wcześniej. Analitycy spodziewali się zysku 2,1 mld jenów. Zawiniło umocnienie japońskiej waluty.

Choć ostatnio jen tracił zarówno względem dolara, jak i euro - odpowiednio o 4 proc. i 1,0 proc. w ciągu miesiąca, to w skali kwartału trzeba mówić o umocnieniu. W środę za dolara trzeba było płacić 104,34 jena a za euro 113,98 jenów.

Nintendo spodziewa się teraz, że dolar będzie na średnim poziomie 100 jenów w trakcie roku finansowego, a euro na 115 jenów. Poprzednio oczekiwano odpowiednio 110 i 125 jenów.

d1y51j9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1y51j9
d1y51j9