Trwa ładowanie...

Prognoza walutowa. Zobacz, ile zapłacisz za euro, dolara oraz franka na koniec października

W środę złoty lekko się osłabia, oddając ostatnie wzrosty.

Prognoza walutowa. Zobacz, ile zapłacisz za euro, dolara oraz franka na koniec październikaFot: jarmoluk/CC0 Public Domain/pixabay
d3etsx1
d3etsx1

Według ekspertów z branży finansowej kurs euro na koniec października wyniesie 4,33 zł, dolar będzie kosztował 3,91 zł, a za franka szwajcarskiego zapłacimy 3,99 zł. Takie wnioski płyną z najnowszego Monitora Bankowego opublikowanego przez firmę badawczą TNS Polska.

Podobny raport firma opublikowała miesiąc wcześniej. Wówczas prognozowano, że poziom 4,30 zł za euro, 3,87 zł za dolara i 3,98 zł za franka szwajcarskiego.

W środę w południe europejska waluta kosztuje 4,29 zł, dolar jest notowany po 3,82 zł, a franka rynek wycenia na niespełna 3,94 zł. W środę złoty lekko się osłabia, oddając ostatnie wzrosty, ale jeszcze we wtorek notowania euro w stosunku do polskiej waluty znajdowały się blisko najniższego poziomu z września tego roku. Wówczas cena wynosiła 4,27 zł.

Zmiana wartości euro, dolara i franka w stosunku do złotego we wrześniu

d3etsx1

Nieco rozpędu nabrał dolar, który otrzymał wsparcie po decyzji Fed z ubiegłego tygodnia. Amerykańska waluta zaczęła zyskiwać po tym, jak to Hilary Clinton wypadła lepiej w debacie prezydenckiej. Przynajmniej tak uważa większa część rynku. Pozytywnie na notowania dolara zadziałał wtorkowy odczyt indeksu zaufania konsumentów w USA, którego wartość wybiła się do najwyższego poziomu od sierpnia 2007 roku.

- Na rynku krajowym inwestorzy będą oczekiwać informacji dotyczących rekonstrukcji rządu. Zmiany nie powinny być jednak duże, zatem wpływ na nastroje inwestorów również będzie ograniczony - komentuje Anna Wrzesińska, analityk Noble Securities.

Na środę zaplanowano dodatkowe posiedzenie rządu poświęcone kwestii budżetu.

d3etsx1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3etsx1