Trwa ładowanie...

Program wyborczy. Krzysztof Bosak ze swoim planem na prezydenturę

Krzysztof Bosak startuje w wyborach prezydenckich 2020, które odbędą się już w najbliższą niedzielę. Z tej okazji przypominamy najważniejsze z punktów programu wyborczego kandydata z ramienia Konfederacji.

Program wyborczy. Krzysztof Bosak ze swoim planem na prezydenturęŹródło: NurPhoto via Getty Images
d203lzw
d203lzw

Program wyborczy. Krzysztof Bosak ze swoim planem na prezydenturę

Przypomnijmy, że Krzysztof Bosak już w lutym zapowiedział, że nie zamierza podpisywać żadnych podwyżek podatków. "Jako prezydent nigdy nie podpiszę ustawy podwyższającej i wprowadzającej nowe podatki Polakom" - podkreślił.

Krzysztof Bosak również wzmocnić kontrolę władzy przez parlament. Nowe przepisy miałyby wiązać się z wprowadzenie tzw. ustaw organicznych. To akty prawne które mają charakter pośredni pomiędzy konstytucją a zwyczajną ustawą. Wśród postulatów Bosaka znajduje się również reforma ordynacji wyborczej, która zakłada wprowadzenie tzw. modelu mieszanego.

Program wyborczy. Krzysztof Bosak ze swoim planem na prezydenturę

Jako prezydent Krzysztof Bosak zamierza podporządkować instytucje kontrolne opozycji. Według nowego ładu m.in. NIK czy CBA obsadzane byłyby przez posłów, którzy nie zagłosowali za wotum zaufania dla rządu. Zdaniem kandydata miałoby to zapewnić "faktyczny interes ich prezesów w wykrywaniu korupcji, a nie jej ukrywaniu".

d203lzw

Program wyborczy w pigułce - Krzysztof Bosak:

  • silna pozycja premiera, usunięcie konfliktów kompetencyjnych między różnymi ośrodkami władzy,
  • wprowadzenie ustaw organicznych - aktów prawnych pośrednich między konstytucją a zwykłą ustawą,
  • reforma Senatu – w jego skład wchodziliby przedstawiciele samorządów, związków przedsiębiorców, pracodawców, związków zawodowych oraz innych organizacji społecznych i byli prezydenci.
  • wzmocnienie kontroli władzy przez parlament
d203lzw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d203lzw