Trwa ładowanie...
d2uay5d

Prywatyzacja energetyki będzie realizowana wbrew protestom związkowców - MSP

26.9.Warszawa (PAP) - Prywatyzacja energetyki będzie realizowana
wbrew protestom związków zawodowych. Decyzja o debiucie Enei
będzie zależeć od zainteresowania inwestorów -...

Share
d2uay5d

26.9.Warszawa (PAP) - Prywatyzacja energetyki będzie realizowana wbrew protestom związków zawodowych. Decyzja o debiucie Enei będzie zależeć od zainteresowania inwestorów - powiedział w Polsat News Aleksander Grad, minister skarbu.

"Związki zawodowe przez ostatnie lata tyle wynegocjowały i to tyle kosztuje nas - konsumentów, że ja nie wyrażam zgody na (...) kolejne kosmiczne porozumienia, które mają spółki ileś kosztować" - powiedział Grad.

"Nie boję się manifestacji (związkowców - przyp. PAP), bo to będzie dobra okazja, by pokazać drugą stronę medalu. Niech się opinia publiczna i społeczeństwo dowiedzą, ile my dziś płacimy" - powiedział.

d2uay5d

Minister podkreślił, że branża energetyczna jest jedyną w Polsce branżą, która ma specjalną ustawę pozwalającą konwertować akcje ze spółek zależnych do spółki holdingowej.

"Prywatyzacja będzie realizowana, choćby było dwadzieścia pięć manifestacji" - powiedział.

MSP podtrzymuje na razie plan debiutu Enei na GPW w drugiej połowie października.

"Na razie nie wycofujemy się z planów debiutu Enei w październiku" - powiedział minister Grad.

d2uay5d

"Podejmiemy decyzję w ostatnim momencie, patrząc na to, co się dzieje na rynku i jakie jest zainteresowanie inwestorów, po jakiej cenie będzie można sprzedać akcje, bo to jest kluczowe" - powiedział Grad.

Obecnie trwa roadshow Enei. Na początek października planowane są zapisy na akcje spółki, tak by debiut na GPW był możliwy w trzecim tygodniu października. Wstępnie debiut Enei zaplanowany jest na 21 października.(PAP)

pel/

d2uay5d

Podziel się opinią

Share
d2uay5d
d2uay5d