Trwa ładowanie...
d1vo0k1

Przegląd prasy gospodarczej, sobota, 5 kwietnia

...

d1vo0k1
d1vo0k1

05.04. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w sobotę, 5 kwietnia

RZECZPOSPOLITA

W efekcie podpisania pomiędzy UE i USA Transatlantyckiego Partnerstwa ws. Handlu i Inwestycji powstanie wielka strefa wolnego handlu, dzięki której firmy będą miały większe możliwości zarabiania po obu stronach Atlantyku, a konsumenci zyskają lepszy dostęp do tańszych towarów i usług. Reszta globu już liczy straty. (s. A1, A12)

Centrum dla każdego - byle było blisko domu. Deweloperzy znów próbują swoich sił i za główny cel ekspansji obrali miasta z mniej niż 100 tys. mieszkańców. Na razie wydaje się, że z sukcesem. (s. A7)

d1vo0k1

PARKIET

Polimex do końca kwietnia chce nowego porozumienia z wierzycielami. Firma ocenia, że Torpol może zadebiutować na giełdzie w okresie wakacyjnym. Równolegle szuka jednak dla spółki inwestora. Przygotowuje się do sprzedaży siedleckiego zakładu. (s.3)

CEZ w oczekiwaniu na nowe regulacje w zakresie wspierania zielonych źródeł energii zamierza wstrzymać inwestycje w rozwijanie mocy wiatrowych w naszym kraju. Czeski koncern nie wyklucza też sprzedaży posiadanych aktywów w Polsce. (s.4)

Priorytetem Belvedere będzie tzw. premiumizacja marek, czyli przesunięcie ich na wyższą półkę cenową. Spółka zamierza się także skupić na alkoholach destylowanych, czyli nie tylko na wódce, ale także na whisky, rumie, czy ginie. Podtrzymuje zamiar sprzedaży pozostałych części firmy, w tym biznesu winiarskiego. (s.5)

d1vo0k1

OFE wciąż na wielkich zakupach na zagranicznych giełdach. Fundusze emerytalne nie przestają zwiększać zaangażowania na światowych rynkach. Cierpi na tym płynność warszawskiego parkietu, na którym zawsze były istotnym graczem. (s.6)

Spółki energetyczne nabrały wiatru w żagle. Indeks spółek energetycznych w ciągu ostatnich trzech miesięcy poszedł w górę o niemal 18 proc., by kilka dni temu przebić poziom z listopadowego szczytu. Analitycy przestrzegają jednak przed zbytnim hurraoptymizmem. (s.8)

GAZETA WYBORCZA

MasterCard obiecuje sieciom handlowym redukcję opłat za rozliczenie transakcji kartowych nawet do 0,3 proc. Warunek? Sklepy muszą namówić większą część klientów, by płacili kartami MasterCard. (s.8) (PAP)

jow/

d1vo0k1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vo0k1