Trwa ładowanie...
d3ip50x
d3ip50x

Przegląd prasy gospodarczej, środa, 1 sierpnia

...
Share
d3ip50x

01.08. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w środę, 1 sierpnia.

RZECZPOSPOLITA

Państwowe firmy sprzedają nieruchomości. Poczta Polska może dostać za swoje działki prawie 200 mln zł. (s.B1)

d3ip50x

Wydający "Art & Business" dom aukcyjny Abbey House planują debiut magazynu na NewConnect w III kw. (s.B6)

PARKIET

Inwestorzy i zarząd Bomi liczą na jak najszybsze postanowienie sądu w sprawie upadłości układowej spółki. Najpierw jednak swoje sprawozdanie przedstawić musi nadzorca sądowy. Ma na to czas do 5 września. Prezes Bomi Witold Jesionowski nie zdradza, jak spółka sobie radzi po tym, jak banki odmówiły grupie dalszego finansowania. "Czekamy na decyzję sądu" - mówi tylko. Analitycy podkreślają, że obecna sytuacja uniemożliwia spółce kontynuowanie restrukturyzacji. (s.1,4)

We wtorek zakończyły się zapisy na oferowane przez Vistulę 22,3 mln akcji s. K z prawem poboru. Prezes spółki Grzegorz Pilch nie wie jeszcze, ilu inwestorów zapisało się na papiery firmy. Poinformował, że nawet jeśli jakaś część akcji nie zostanie objęta, to zarząd będzie mógł zaoferować je wybranym przez siebie inwestorom. Pilch dodał, że wstępnie rozmawiano o tym z wiodącymi akcjonariuszami i można się spodziewać, że byliby skłonni dokupić papierów. (s.4)

d3ip50x

Zarówno wpływy z reklam grupy TVN jak i Telewizji Polsat spadły w II kw. tego roku rdr. - wynika z prognoz analityków. "Druga połowa roku nie będzie już na rynku reklamy telewizyjnej tak słaba jak pierwsza, bo mamy już za sobą mistrzostwa Euro 2012, ale nadawcom może nie udać się odrobić straty z pierwszego półrocza" - powiedział Sobiesław Pająk, analityk DM IDM SA. (s.5)

PULS BIZNESU

Gwarancje zabolą ubezpieczycieli. Kryzys w budowlance może kosztować towarzystwa nawet 1 mld zł. (s.4)

Nie wiadomo, jak długo jeszcze Jan Kościuszko będzie rządził Polskim Jadłem. We wtorek sprzedał 800 tys. akcji za 336 tys. zł i ma już tylko 14,36 proc. głosów na walnym. Nie wiadomo, kto kupił papiery, ale najbardziej prawdopodobnym inwestorem wydaje się Krzysztof Moska. (s.7)

d3ip50x

Długi deweloperów są pod kontrolą. Zadłużenie spółek z sektora nie doprowadzi, jak w budowlance, do krachu - przekonują analitycy. (s.18)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Kiepska kondycja Polimeksu-Mostostalu nie pomoże w zyskownej sprzedaży najcenniejszych aktywów. Spółki Sefako i Energomontaż Północ znajdą nabywców, jeśli Polimex mocno spuści z ceny. Analitycy z branży budowlanej szacują, że firmy te są warte łącznie ok. 200 mln zł. (s.A9)

Krajowe banki miały w I półroczu 8 mld zł zysku netto, o 3 proc. więcej niż rok wcześniej - wynika z danych NBP. (s.A9)

d3ip50x

Jesienią rozpocznie się sprzedaż Lux Medu, największej prywatnej sieci medycznej w kraju. W polski rynek medyczny chcą inwestować fundusze inwestycyjne i zagraniczni gracze branżowi. (s.A9)

We wrześniu zainteresowani kupnem Multimediów Polska będą składać wiążące oferty. Obecnie prowadzą due diligence. Do badania dopuszczono cztery podmioty - Liberty Global, właściciel UPC Polska i fundusze inwestycyjne: Cinven, Permira i LNK Partners. (s.A10)

Kancelaria Wierzbowski Eversheds przygotowuje w imieniu kilkudziesięciu klientów pozew zbiorowy przeciwko Getin Noble Bankowi. Chodzi o osoby spłacające kredyt hipoteczny "Tradycyjny" wraz z aneksem "Mini%". (s.A13) (PAP)

morb/

d3ip50x

Podziel się opinią

Share
d3ip50x
d3ip50x