Trwa ładowanie...
d2j5q0m

Przejęcie przez PKN spółki TriOil to dobrze przemyślany projekt - minister skarbu

16.09. Warszawa (PAP) - Minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński ocenia, że złożenie przez PKN Orlen oferty kupna kanadyjskiej spółki TriOil to dobry i przemyślany projekt,...
Share
d2j5q0m

16.09. Warszawa (PAP) - Minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński ocenia, że złożenie przez PKN Orlen oferty kupna kanadyjskiej spółki TriOil to dobry i przemyślany projekt, gdyż daje polskiej spółce dostęp do know how w zakresie poszukiwań gazu i ropy naftowej.

"Wydaje się, że to dobrze przemyślany projekt, który oprócz tego, że dotyczy zyskownej spółki, to stwarza szansę, aby know how w zakresie poszukiwań gazu konwencjonalnego i niekonwencjonalnego, a także ropy, które w Ameryce Północnej i w Kanadzie jest na najwyższym światowym poziomie, transplantować na rynek krajowy. To bardzo dobra, ciekawa i perspektywiczna oferta" - powiedział dziennikarzom minister Karpiński.

Orlen Upstream podpisał umowę w sprawie przejęcia kanadyjskiej spółki wydobywczej TriOil Resources. Łączna wartość transakcji wynosi ok. 735,7 mln zł i jej zamknięcie może nastąpić do końca listopada 2013 roku. Na podstawie umowy Orlen Upstream International B.V., spółka zależna Orlen Upstream, kupi wszystkie wyemitowane akcje zwykłe serii A TriOil, stanowiące 100 proc. jej kapitału zakładowego. Akcjonariusze TriOil otrzymają 2,85 CAD (czyli około 8,73 zł) w gotówce za każdą posiadaną akcję zwykłą.

Analitycy pozytywnie oceniają transakcję, ponieważ TriOil może być przejęta po cenie niższej niż obecny jej kurs na giełdzie, który wynosi 3,06 CAD. Dodatkowo Średnia wycena tej spółki sporządzana przez biura maklerskie wynosi około 4 CAD, więc jest znacznie powyżej ceny zaproponowanej przez polski koncern. (PAP)

pr/ osz/

d2j5q0m

Podziel się opinią

Share
d2j5q0m
d2j5q0m