Trwa ładowanie...
dgcrqlr

Przesuwa się podział ATM na dwie spółki i debiut ATM SI na GPW

16.03. Warszawa (PAP) - Ponieważ prospekt emisyjny ATM SI nie został jeszcze zatwierdzony przez KNF i prawdopodobnie nie zostanie zatwierdzony przed planowanym na 23 marca NWZ...

Share
dgcrqlr

16.03. Warszawa (PAP) - Ponieważ prospekt emisyjny ATM SI nie został jeszcze zatwierdzony przez KNF i prawdopodobnie nie zostanie zatwierdzony przed planowanym na 23 marca NWZ ATM-u, które miało zdecydować o podziale spółki, zarząd będzie rekomendował zarządzenie przerwy w obradach do dnia 17 kwietnia. Jeśli także do tego dnia prospekt nie będzie zatwierdzony zarząd będzie wnioskował o zwołanie kolejnego walnego w późniejszym terminie - poinformował ATM w komunikacie.

"Warunkiem poddania pod głosowanie uchwały NWZ ATM zatwierdzającej podział spółki powinno być posiadanie przez ATM SI zatwierdzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego prospektu emisyjnego. Ponieważ do dnia dzisiejszego proces zatwierdzenia prospektu emisyjnego ATM SI nie został zakończony i według naszej aktualnej wiedzy nie zostanie on zatwierdzony i przekazany do wiadomości publicznej przed planowanym terminem NWZ ATM zwołanego na dzień 23.03.2012 r., zarząd ATM będzie proponował Walnemu Zgromadzeniu zarządzenie przerwy w obradach NWZ do dnia 17.04.2012 r., zakładając, że do tego dnia ATM SI uzyska zatwierdzenie prospektu emisyjnego i zostanie on przekazany do publicznej wiadomości" - napisano w raporcie.

"Jeżeli do tego dnia nadal nie byłby zatwierdzony prospekt emisyjny ATM SI, zarząd ATM będzie wnioskował o zwołanie kolejnego NWZ spółki w terminie późniejszym" - dodano.

Zarząd ATM podał, że w przypadku pomyślnego podjęcia uchwały NWZ po wznowieniu obrad 17 kwietnia przewiduje, że zarejestrowanie uchwały o podziale spółki w KRS nastąpiłoby na początku maja 2012 r., dzień referencyjny zostałby ustalony przed dniem 15 maja, a dzień pierwszego notowania akcji ATM SI na GPW - przed końcem maja.

dgcrqlr

Niedawno przedstawiciele ATM-u szacowali, że debiut integracyjnej firmy na warszawskiej giełdzie możliwy jest w kwietniu.

NWZ ATM, zwołane na 23 marca, miało zdecydować o podziale spółki na dwie niezależne firmy i wydzieleniu jej części do spółki ATM Systemy Informatyczne. Podział ma zostać dokonany bez obniżenia kapitału zakładowego ATM. W wyniku podziału mają powstać dwie niezależne firmy: telekomunikacyjna (ATM) i wyspecjalizowana w integracji IT (ATM Systemy Informatyczne).

W wyniku podziału wszyscy dotychczasowi akcjonariusze ATM otrzymają nowo wyemitowane akcje ATM SI, przy czym liczba objętych akcji w ATM SI przez każdego akcjonariusza będzie taka sama, jak liczba posiadanych przez niego akcji w ATM.(PAP)

gsu/ ana/

dgcrqlr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgcrqlr
dgcrqlr