Trwa ładowanie...
d1spye5

Przychody grupy Hawe dzięki ORSS w '14 i w '15 przekroczą 300 mln zł rocznie

12.03. Warszawa (PAP) - Przychody grupy Hawe zarówno w 2014, jak i w 2015 roku przekroczą poziom 300 mln zł. W ciągu 2-3 tygodni grupa będzie formalnie gotowa do rozpoczęcia...

Share
d1spye5

12.03. Warszawa (PAP) - Przychody grupy Hawe (Zobacz notowania spółki ») zarówno w 2014, jak i w 2015 roku przekroczą poziom 300 mln zł. W ciągu 2-3 tygodni grupa będzie formalnie gotowa do rozpoczęcia procesu wniesienia Hawe Telekom do Mediatela (Zobacz notowania spółki ») - poinformował na konferencji prasowej Krzysztof Witoń, prezes Hawe.

"Zarówno w 2014, jak i 2015 roku grupa Hawe powinna zanotować ponad 300 mln zł. Stanie się tak dzięki uwzględnieniu wyników spółki ORSS" - powiedział Witoń.

"Nie zamierzamy jednak publikować dokładnych prognoz. Choć zdradzę, że wyniki za 2013 rok na poziomie sprzedaży różniły się od naszych założeń o kilkanaście procent, zaś na poziomach wynikowych jedynie o kilka procent" - dodał.

d1spye5

Poprzez spółkę ORSS grupa Hawe realizuje dwa projekty budowy 4.263 km sieci szerokopasmowej w województwie warmińsko-mazurskim i podkarpackim. Łączna wartość obu kontraktów to 510 mln zł netto.

"Przekroczyliśmy już próg 5 proc. zaawansowania projektu na Mazurach. Zgodnie z planem do września 2015 roku cały projekt zakończymy" - powiedział.

"Jeśli chodzi o Podkarpacie to kończymy sprawy związane z dokumentacją i prace rozpoczniemy lada dzień. Ogólnie wszystko idzie zgodnie z planem" - dodał.

Prezes Witoń poinformował, że w ciągu 2-3 tygodni grupa Hawe będzie formalnie gotowa do rozpoczęcia procesu zmierzającego do wniesienia Hawe Telekom do Mediatela.

d1spye5

"W ciągu najbliższych 2-3 tygodni powinniśmy zakończyć aktualizację wycen i fairness opinion. Następnie zwrócimy się o zgodę do akcjonariuszy. Spodziewam się, że cały proces zamkniemy w II lub w III kw. 2014 r." - powiedział.

W grudniu Hawe podało, że wniesie do Mediatela spółkę Hawe Telekom, obejmując w zamian nowe akcje Mediatela. Cały proces związany jest z pozyskiwaniem kapitału na budowę sieci światłowodowej doprowadzanej bezpośrednio do mieszkania, domu jednorodzinnego lub biura klienta.

Pod koniec ubiegłego roku Hawe poinformowało również, że podpisało z PIR list intencyjny w sprawie potencjalnej wspólnej inwestycji, polegającej na doprowadzeniu sieci światłowodowej do 870 tys. mieszkań w całej Polsce.

"Prace nad przygotowaniem tej inwestycji idą zgodnie z planem" - powiedział Witoń. (PAP)

kam/ ana/

d1spye5

Podziel się opinią

Share
d1spye5
d1spye5