Trwa ładowanie...
d4mn1kk
d4mn1kk

Puławy widzą ożywienie na rynku kaprolaktamu, popyt na nawozy poprawią dopłaty z UE

15.02. Warszawa (PAP) - Zakłady Azotowe Puławy widzą pewne sygnały poprawy koniunktury na rynku kaprolaktamu dzięki sygnałom ożywienia w krajach azjatyckich, a rynkowi nawozowemu...
Share
d4mn1kk

15.02. Warszawa (PAP) - Zakłady Azotowe Puławy widzą pewne sygnały poprawy koniunktury na rynku kaprolaktamu dzięki sygnałom ożywienia w krajach azjatyckich, a rynkowi nawozowemu powinny pomóc dopłaty bezpośrednie z UE - poinformował w poniedziałek wiceprezes spółki Marek Kapłucha.

"Poprawa koniunktury widoczna jest na kaprolaktamie. Są pewne sygnały, że rynek azjatycki odzyskuje kondycję jeśli chodzi o użycie kaprolaktamu do produkcji poliamidu" - powiedział Kapłucha dziennikarzom.

"Jeśli chodzi o melaminę to nie ma szczególnie istotnych sygnałów z rynku. Sprzedaż prowadzona jest tak, jak to było planowane" - dodał.

d4mn1kk

Prezes poinformował, że zbliża się okres największej sprzedaży nawozów, a popytowi będą sprzyjać wypłaty bezpośrednie dla rolników.

"Na rynku nawozów spodziewamy się większych obrotów jeśli chodzi o sprzedaż" - powiedział.

"Dopłaty bezpośrednie z Unii Europejskiej, które zostały uruchomione w grudniu i były kontynuowane w styczniu, poprawiają siłę nabywczą rolników i pomogą w odbudowaniu naszej sprzedaży" - dodał.(PAP)

pif/ ana/

d4mn1kk

Podziel się opinią

Share
d4mn1kk
d4mn1kk