Trwa ładowanie...
d456b28

Punkt po punkcie: Prezes Rovese o wynikach, akwizycjach i strategii

27.01. Warszawa (PAP) - Rovese (dawniej Cersanit) ocenia, że potencjał wzrostu spółki jest znaczny i już w tym roku wykaże ona istotną dodatnią dynamikę przychodów. Rovese chce...

Share
d456b28

27.01. Warszawa (PAP) - Rovese (dawniej Cersanit) ocenia, że potencjał wzrostu spółki jest znaczny i już w tym roku wykaże ona istotną dodatnią dynamikę przychodów. Rovese chce rozwijać swoje moce produkcyjne także poprzez akwizycje - powiedział w TVN CNBC Wojciech Stankiewicz, prezes spółki.

O WYNIKACH

"Widzę silny potencjał wzrostu zyskowności, czyli istotny wzrost naszej marży EBITDA".

d456b28

"Istotne wzrosty to zadanie już na ten rok, planujemy istotne wzrosty przychodów".

"Mamy olbrzymi potencjał, aby stać się istotnie większym producentem płytek i ceramiki. Ten potencjał będziemy realizowali podnosząc istotnie zarówno sprzedaż jak i zyskowność tej grupy. Wyzwanie i potencjał jest zdecydowanie w przychodach. W Polsce rynek nie rośnie (...), ale my połowę swojej sprzedaży generujemy poza Polską. Rynki rosyjski i ukraiński rosną dynamicznie. Jesteśmy w stanie istotnie więcej na ten rynek produkować, ale ograniczają nas moce produkcyjne".

O AKWIZYCJACH

"Na Wschodzie moce produkcyjne są obecnie na pewno naszym kluczowym ograniczeniem i będziemy się zastanawiali, w jaki sposób będziemy w stanie jeszcze więcej produkować. Nie wykluczam, że będziemy rosnąć nieorganicznie".

d456b28

O STRATEGII

"Nie będziemy walczyli istotnie na najniższej półce cenowej, która teraz w znacznym stopniu jest zaopatrywana przez producentów chińskich. Będziemy się koncentrowali na półce średniej i wyższej. Będziemy tworzyli nowe marki".

"W Polsce główne inwestycje to inwestycje w handel, tak by stać się w pełni obecnym producentem, który będzie preferowany przez klientów. (...) To oznacza dalsze partnerstwo z nowoczesnym kanałem dystrybucji, ale także bardzo istotne inwestycje w kanał tradycyjny, w Europie nazywany +fachhandlem+". (PAP)

jow/ asa/

d456b28

Podziel się opinią

Share
d456b28
d456b28