Trwa ładowanie...
d4e07ql

Putra: PiS oczekuje od PO propozycji spotkania ws. zagrożeń

Prawo i Sprawiedliwość jest otwarte na rozmowy o sytuacji gospodarczej w kraju i oczekuje od PO propozycji spotkania w sprawie zagrożeń. Mieliby wziąć w nim udział przedstawiciele ugrupowań parlamentarnych.
Share
d4e07ql

Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Putra powiedział w "Sygnałach Dnia" w Programie I Polskiego Radia, że na razie nie ma powodów do paniki, ale takie rozmowy są niezbędne. Podkreślił, że dla PiS-u najważniejsze jest urealnienie projektu przyszłorocznego budżetu. Komentując wypowiedź przewodniczącego klubu poselskiego Platformy Obywatelskiej Zbigniewa Chlebowskiego, zdaniem którego warunkiem rozpoczęcia rozmów byłoby między innymi poparcie przez PiS wprowadzenia w Polsce euro, Putra powiedział, że oczekuje poważnego podejścia PO do stanowiska swej partii. Dodał, że w obecnej sytuacji propozycja wejścia naszego kraju do strefy euro, to propaganda.

Krzysztof Putra zaprzeczył informacjom "Gazety Wyborczej", według której PiS wycofał wnioski o odwołanie marszałka i wicemarszałka Sejmu, bo przestraszyło się, że zarzuty wobec Bronisława Komorowskiego mogą uderzyć w prezydenta. Prawo i Sprawiedliwość chciało odwołania marszałka, gdyż nie powiadomił prokuratury o wizytach oficerów wojskowych służb specjalnych informujących go o korupcji wokół komisji weryfikacyjnej WSI. Komorowski argumentował, że zgłosił sprawę ABW. Zdaniem dziennika, ABW, kiedy zaalarmował ją Komorowski, powiadomiła o wszystkim Lecha Kaczyńskiego.

Wicemarszałek Putra zapewnił, że wnioski zostały wycofane, aby można było skoncentrować się na sytuacji gospodarczej kraju.

d4e07ql

Podziel się opinią

Share
d4e07ql
d4e07ql