Trwa ładowanie...
d24qs0v

Redefinicja sposobu obliczania długu publ. jest uzasadniona - Zajdel-Kurowska z MFW

28.01. Warszawa (PAP) - Redefinicja sposobu obliczania długu publicznego jest uzasadniona - uważa Katarzyna Zajdel-Kurowska, przedstawiciel Polski przy Międzynarodowym Funduszu...

Share
d24qs0v

28.01. Warszawa (PAP) - Redefinicja sposobu obliczania długu publicznego jest uzasadniona - uważa Katarzyna Zajdel-Kurowska, przedstawiciel Polski przy Międzynarodowym Funduszu Walutowym.

"Redefinicja sposobu obliczania długu publicznego jest uzasadniona. (...) Ale zgadzam się z ekonomistami, że reforma nie powinna się odnosić tylko do kwestii technicznych i definicyjnych" - powiedziała Zajdel-Kurowska w wywiadzie w czwartkowej "Rzeczpospolitej".

"(...) krajom z grupy rynków wschodzących, do których wciąż zalicza się Polskę, zaleca się znacznie niższy poziom długu do PKB. Według mojej oceny poziom długu powinien być taki, aby udział wydatków budżetu na spłatę odsetek utrzymywał się na stałym poziomie, a w okresie prosperity nawet spadał" - dodała.

Zajdel-Kurowska powtórzyła także, że Polska spełnia kryteria przedłużenia FCL (elastycznej linii kredytowej).

"Wydaje się, że Polska, jeżeli wystąpi o przedłużenie umowy (o FCL - PAP), nie powinna mieć problemu z pozytywną oceną" - powiedziała.

W maju 2009 r. MFW zaakceptował jednoroczną umowę opiewającą na 13,69 mld SDR, czyli ok. 20,58 mld dolarów w ramach elastycznej linii kredytowej. (PAP)

fdu/ jtt/

d24qs0v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24qs0v