Trwa ładowanie...

Rekompensata za zepsutą fryzurę czy nieudaną zabawę sylwestrową

Za zepsutą sylwestrową kreację czy fryzurę, albo nawet za niezgodny z obietnicami przebieg zabawy można żądać rekompensaty - przypomina Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Rekompensata za zepsutą fryzurę czy nieudaną zabawę sylwestrowąŹródło: Jupiterimages
d27k7u7
d27k7u7

Przedstawiciele UOKiK na wtorkowej konferencji prasowej poinformowali, że można reklamować źle wykonaną usługę fryzjerską czy krawiecką. Konsumentowi w takim wypadku przysługuje prawo do naprawy usługi, można też żądać zwrotu zapłaconej kwoty, obniżenia rachunku albo przyznania rabatu.

Urząd radzi, by w przypadku spędzania sylwestra w sposób zorganizowany sporządzać z organizatorem na piśmie odpowiednią umowę, dokładnie określającą warunki usługi, za którą płacimy. Można w niej zawrzeć np. planowany przebieg wieczoru, liczbę dań, rodzaj i ilość napojów, a nawet rodzaj czy wykonawcę muzyki. Taka umowa ułatwi dochodzenie roszczeń w przypadku konfliktu z organizatorem zabawy.

Przedstawiciele UOKiK zwrócili uwagę, że przedsiębiorca-organizator ponosi odpowiedzialność za rzeczy pozostawione w szatni, nawet gdy nie jest płatna. Zaginięcie pozostawionych w szatni rzeczy, mimo umieszczonej informacji, że "w przypadku zaginięcia lub zniszczenia garderoby szatnia nie ponosi odpowiedzialności", to przykład niezgodnej z prawem praktyki - wskazali.

d27k7u7

Urząd tłumaczył również, jak bezpiecznie postępować z materiałami pirotechnicznymi. Kupując je należy sprawdzić, czy na opakowaniu znajdują się: nazwa producenta, ostrzeżenia - np. o zachowaniu bezpiecznej odległości podczas odpalania czy nadzorze dorosłych - oraz instrukcja obsługi w języku polskim. Należy też sprawdzić, czy opakowanie nie ma żadnych wad - pęknięć, rozerwań czy wybrzuszeń.

UOKiK przypomniał, że materiały pirotechniczne można sprzedawać jedynie pełnoletnim.

d27k7u7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27k7u7