Trwa ładowanie...
d3nszks
religa

Religa: 15-procentowy wzrost pensji lekarzy co roku - realny

Zdaniem ministra zdrowia Zbigniewa Religi,
coroczny 15-procentowy wzrost pensji lekarzy od 2008 roku jest
realny. Religa uczestniczył w XXV zjeździe lekarzy
Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.

Share
d3nszks

Minister włączył się w ogólnopolską akcję antykorupcyjną środowiska medycznego "Nie biorę - chcę normalnie zarabiać".

Szef resortu zdrowia podkreślił, że wzrost pensji lekarzy jest konieczny po to, aby powstrzymać ich przed wyjazdami do pracy za granicą. _ To sprawa poza dyskusją, trzeba dać lekarzom lepszą perspektywę. Myślę, że realny jest 15-procentowy wzrost pensji co roku, tak aby w ciągu 5-7 lat dojść do poziomu 2/3 tego, co teraz polscy lekarze zarabiają za granicą _- powiedział minister zdrowia.

Przypomniał jednocześnie, że w tym roku podwyżek nie będzie, bo od października zeszłego roku pensje lekarzy wzrosły o około 30%.

d3nszks

Religa otrzymał od uczestników zjazdu plakietkę z hasłami: "Nie biorę - chcę normalnie zarabiać". Podkreślił, że podpisuje się obiema rękami pod tymi zdaniami.

Jak tłumaczył Paweł Jezierski - który zainaugurował akcję - lekarze chcą, by społeczeństwo przestało ich postrzegać jako łapówkarzy. _ Pracujemy rzetelnie, spędzamy po 270 godzin miesięcznie w szpitalach, wiele wysiłku wkładamy w kształcenie dodatkowe, poświęcamy się dla innych. Mówienie o nas jako o łapówkarzach boli. Chcemy przeciwko temu zaprotestować _- oświadczył.

d3nszks

Podziel się opinią

Share
d3nszks
d3nszks