Trwa ładowanie...

Resorty porozmawiają o wyjściu PKO BP

PKO BP już wkrótce może przestać być akcjonariuszem Banku Pocztowego - dowiedział się "Parkiet". Jeszcze w tym tygodniu ma się odbyć spotkanie przedstawicieli resortu infrastruktury oraz Ministerstwa Skarbu Państwa w sprawie zmian właścicielskich.

Resorty porozmawiają o wyjściu PKO BPŹródło: WP.PL, fot: Jak Kaliński
d48xkm8
d48xkm8

Obecnie Poczta Polska ma pakiet większościowy (75 procent minus jedna akcja), a PKO BP, który stał się udziałowcem Pocztowego w 2004 roku, posiada 25 procent plus jedną akcję. - Udział PKO BP w akcjonariacie Pocztowego jest problematyczny, także w kontekście prywatyzacji Poczty Polskiej - mówi osoba zbliżona do Ministerstwa Infrastruktury.

Z naszych informacji wynika, że rozważany jest wariant, w którym dotychczasowy udział PKO BP przejmie Skarb Państwa, a następnie ten pakiet zostanie sprzedany inwestorom poprzez giełdę. Decyzje w tej sprawie mogą zapaść w najbliższym czasie.

W 2004 r. PKO BP zapłacił za akcje Banku Pocztowego 146,5 mln zł. Odkupił papiery od Prokom Investments. Według stanu na koniec 2008 r. wartość akcji Banku Pocztowego w księgach PKO BP wynosiła 175,9 mln zł.Bank Pocztowy w lutym ma przedstawić radzie nadzorczej nową strategię rozwoju, w której jednym z wariantów rekomendowanych przez zarząd będzie debiut na giełdzie w przyszłym roku.

Przedstawiciele zarządu Banku Pocztowego kilka dni temu informowali, że z publicznej emisji akcji, do której może dojść w drugiej połowie 2011 roku, bank mógłby pozyskać kilkadziesiąt milionów złotych. Nie podano wówczas, jak duży pakiet mógłby być zaoferowany inwestorom giełdowym.

d48xkm8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48xkm8