Trwa ładowanie...

Rewolucyjny wynalazek polskich techników

Zespół z Wydziału Nauk Technicznych UWM pod kierownictwem prof. Jurij Dobriańskiego skonstruował termosyfon odwrotny, który może zrewolucjonizować produkcję kolektorów słonecznych. Jednak najpierw ktoś musi w ten wynalazek zainwestować.

Rewolucyjny wynalazek polskich technikówŹródło: Jupiterimages
d4m5lif
d4m5lif

Zespół z Wydziału Nauk Technicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego pod kierownictwem prof. Jurija Dobriańskiego skonstruował termosyfon odwrotny, który może zrewolucjonizować produkcję kolektorów słonecznych. Jednak najpierw ktoś musi w ten wynalazek zainwestować.

Naukowcy z UWM skonstruowali urządzenie, które pompuje ciepło z góry na dół bez pomocy elektryczności. Nad projektem wraz z profesorem współpracowali doktoranci - Michał Duda oraz Daniel Chludziński.

Już teraz zgłoszono wynalazek do Urzędu Patentowego Polski. Zostanie tez opatentowany w Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Austrii, na Tajwanie i w Chinach.

Zespół otrzymał 500 tysięcy dofinansowania, które częściowo pozwoli na pokrycie kosztów zagranicznych patentów. Badania naukowe zostały już zakończone, ale teraz konieczne są opracowania konstrukcyjno-testowe. Cała nadzieja w przedsiębiorstwach, które będą skłonne zainwestować w wynalazek.

d4m5lif
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4m5lif