Trwa ładowanie...
holderName

Riposta klientów we Francji na wprowadzanie opłat za konta bankowe

W niektórych bankach we Francji od 1 stycznia wzrosną opłaty za posiadanie konta. W innych zostaną dopiero wprowadzone. Klienci nie czekają do Nowego Roku i już teraz próbują się przeciwstawiać tym planom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Riposta klientów we Francji na wprowadzanie opłat za konta bankowe
(Fotolia, Fot: Fotolia)
holderName

*W niektórych bankach we Francji od 1 stycznia wzrosną opłaty za posiadanie konta. W innych zostaną dopiero wprowadzone. Klienci nie czekają do Nowego Roku i już teraz próbują się przeciwstawiać tym planom. *

W związku z tą sprawą Francuskie Stowarzyszenie Użytkowników Banków zaalarmowało biuro odpowiedzialne za ściganie łamania przepisów o uczciwej konkurencji i żandarmerię, nadzorującą sektor bankowości.

W przypadku dwóch wielkich banków BNP Paribas i Societe Generale, które do tej pory oferowały prowadzenia konta za darmo, klient będzie płacił rocznie odpowiednio 30 i 24 euro.

holderName

Stowarzyszenie Użytkowników Banków wezwało klientów do buntu i odmowy ponoszenia tych dodatkowych kosztów, gdyż - jego zdaniem - nowe przepisy naruszają francuskie prawo. Bank ma obowiązek na dwa miesiące wcześniej poinformować klienta listownie o podejmowanych przez siebie krokach. W tym przypadku tak się nie stało. Ludzie o wszystkim dowiedzieli się z mediów.

Stowarzyszenie oskarża władze o bierność, a postępowanie banków określa mianem rozboju w biały dzień.

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName