Trwa ładowanie...
d2zzf9k

Rośnie liczba wyłudzeń kredytów

Wzrasta liczba wyłudzeń kredytów, szczególnie gotówkowych i ratalnych. Oszuści najczęściej wyłudzają tego typu pożyczki, bo najłatwiej je uzyskać i wydać. W pierwszym półroczu br. tylko na podstawie skradzionych dokumentów próbowano wyłudzić kredyty na ok. 250 mln zł. Banki nie mają jednolitego, systematycznego sposobu walki z wyłudzeniami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rośnie liczba wyłudzeń kredytów
(WP.PL, Fot: Przemysław Jach)
d2zzf9k

Wzrasta liczba wyłudzeń kredytów, szczególnie gotówkowych i ratalnych. Najłatwiej je uzyskać i wydać. W pierwszym półroczu tego roku tylko na podstawie skradzionych dokumentów próbowano wyłudzić kredyty na ok. 250 mln zł. Banki nie mają jednolitego, systematycznego sposobu walki z wyłudzeniami.

‒ Skala oszustw jest trudna do oszacowania. Przykładowo dane InfoDOK-u za pierwsze półrocze 2014 roku, przy czym – podkreślam – chodzi tu o wyłudzenia kredytów na bazie skradzionych dokumentów, pokazują, że na 60 tys. dokumentów tożsamości doszło do ponad 4 tys. prób wyłudzeń kredytów – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Łukasz Baranowski, szef Zarządu Wywiadu Ekonomicznego.

Trudno oszacować, ile oszustw ma miejsce za pomocą innych metod.

d2zzf9k

Podziel się opinią

Share
d2zzf9k
d2zzf9k