Trwa ładowanie...

Rozkaz komendanta: Co najmniej trzy mandaty dziennie

Od czego jest straż miejska? W teorii od pilnowania porządku. W rzeczywistości od łupienia naszych kieszeni mandatami. Dowodem skandaliczne praktyki szefostwa strażników we Włocławku.

Share
Rozkaz komendanta: Co najmniej trzy mandaty dziennieŹródło: Katarzyna Naworska / newspix.pl
d37afxx

Fakt ujawnia kolejne szokujące nagrania odpraw kierownictwa straży z podwładnymi. – Panowie: minimum 3 mandaty dziennie – rozkazał zastępca komendanta. A jak się nie uda? – To nie macie wyników – odpowiada szczerze wiceszef Straży Miejskiej

Nie wlepiasz mandatów, nie licz na premie ani awans. Co najwyżej możesz dostać naganę. Takie zasady panują w jednostce Straży Miejskiej we Włocławku. Strażnicy nie kryją, że ich głównym zadaniem jest wlepiania mandatów. By wyniki były satysfakcjonujące ustalono nawet normę.

– I teraz tak panowie: minimum 3 mandaty dziennie – instruuje podczas odprawy wice-komendant na nagraniu do którego dotarł Fakt. Na pytanie podwładnych co będzie jeśli nie wypełnią rozkazu, bo 3 mandaty dziennie to około 70 miesięcznie zastępca komendanta odpowiada z rozbrajającą szczerością – To nie macie wyników (...) Powtarzam wynikiem waszego działania są przede wszystkim mandaty i wnioski do sądu – odpowiedział wprost. – Nie wyobrażam, żeby ktoś mi zjechał poniżej 50 – skończył dobitnie zastępca komendanta.

d37afxx

Strażnicy, skarżą się, że komendant i jego świta za niewyrabianie " normy" grożą im degradacją, a nawet zwolnieniami. – Czterech strażników dostało już negatywne opinie za małą ilość mandatów. Jeszcze jedna i wylecą z pracy – ujawnia anonimowo strażnik z Włocławka. – Wszyscy są dobrymi pracownikami, jeden z nich uratował nawet życie człowieka, który chciał się zabić– dodaje nasz rozmówca. Strażnicy mając dość haniebnych praktyk, sami nagrywali odprawy i sporządzali notatki ze spotkań z szefostwem. Wszystkie zebrane materiały chcą przekazać prokuraturze.

Zastępca komendanta z Włocławka w rozmowie z Faktem, stwierdził jedynie – Jeśli zostałem nagrany, to bez mojej wiedzy. Nie potwierdzam tych słów, taka rozmowa się nie odbyła – zaprzeczył nagraniom zastępca komendanta.

d37afxx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37afxx
d37afxx