Trwa ładowanie...

Różna zdolność do kredytu

Przy takich samych dochodach i na ten sam okres w jednym banku można pożyczyć 160 tys. zł, a w innym nawet dwa razy mniej - pisze "Dziennik".

Share
Różna zdolność do kredytuŹródło: Jupiterimages
d338a6c

Z sondy, przeprowadzonej przez gazetę wynika, że stosunkowo łagodnie zdolność kredytową liczą Polbank, PKO BP i ING Bank Śląski. Bardziej regorystyczna jest Nordea. Dlatego można w niej dostać kredyt o wiele niższy niż w trzech pierwszych bankach - zwraca uwagę "Dziennik".

Banki na różne sposoby liczą zdolność kredytową. Jeden szacuje, że miesięczne utrzymanie jednej osoby kosztuje około 500 zł, a drugi, że trzeba na to wydać 1 tys. zł.

Gazeta wyjaśnia jednak, że na sposób wyliczania zdolności kredytowych wpływa także wysokości wolnych kapitałów, którymi bank dysponuje.

d338a6c

Niewykluczone, że od przyszłego roku maksymalna wartość udzielanych kredytów zmniejszy się, gdyż zacznie obowiązywać rekomendacja Komisji Nadzoru Finansowego. Przy obliczaniu zdolności kredytowej maksymalna kwota rat nie będzie mogła przekroczyć 50 proc. dochodów rodziny.

Jesteś zainteresowany kredytem hipotecznym?
Już teraz możesz u nas porównać ofertę 25 banków. Określasz wartość mieszkania, kwotę kredytu, walutę oraz okres kredytowania a w kilka sekund otrzymujesz czytelną i dokładną analizę, z informacją o najtańszej ofercie! Finansomat.wp.pl - sprawdź! »

d338a6c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d338a6c
d338a6c