Trwa ładowanie...
d1tfov4

RPP spóźniona z obniżkami stóp, ale teraz nie należy "gonić" - Chojna-Duch, RPP

11.02. Warszawa (PAP) - Rada Polityki Pieniężnej jest spóźniona z obniżkami stóp procentowych, jednak teraz nie należy "gonić" z kolejnymi obniżkami - powiedziała Elżbieta...

Share
d1tfov4

11.02. Warszawa (PAP) - Rada Polityki Pieniężnej jest spóźniona z obniżkami stóp procentowych, jednak teraz nie należy "gonić" z kolejnymi obniżkami - powiedziała Elżbieta Chojna-Duch, członkini RPP.

"Historycznie nasza stopa procentowa jest za wysoka. Ona powinna się kształtować w okolicach 3,25-3,00 proc., patrząc na dysparytet nasz, który jest powyżej 1 proc., a on powinien wynosić 1 proc. między stopą procentową RPP i poziomem inflacji. (...) Musimy działać ostrożnie ze stopami, aby stopy proc. były obniżane nie w cyklu tak głębokim, jak parę miesięcy temu się mówiło, ale w tej chwili już ostrożniej" - powiedziała Chojna-Duch w TVN CNBC.

"Rada jest w pewnym sensie spóźniona ze swoimi decyzjami dotyczącymi obniżek, ale w tej chwili gonienie jest niewłaściwie, bo jesteśmy w innych warunkach makroekonomicznych. Każdy miesiąc pokazuje nam inne uwarunkowania, ale patrzymy też na przyszłość - rok 2014 jest rokiem optymistycznym" - dodała. (PAP)

nik/ asa/

d1tfov4

Podziel się opinią

Share
d1tfov4
d1tfov4