Trwa ładowanie...

Ruszyła internetowa księgarnia z abonamentem

Internetowa księgarnia Legimi uruchomiła we wtorek nowy projekt - "czytanie bez limitu". W ramach miesięcznego abonamentu oferuje użytkownikom iPadów niemal cały swój katalog książek.

Share
Ruszyła internetowa księgarnia z abonamentemŹródło: Jupiterimages
da9pi27

Prezes zarządu księgarni Mikołaj Małaczyński porównuje nową ofertę do usługi Spotify pozwalającej na słuchanie dowolnej liczby utworów muzycznych dostępnych w katalogu po uiszczeniu niewielkiej opłaty miesięcznej (np. w Wielkiej Brytanii około 5-10 funtów). Legimi za miesięczny dostęp do książek - z których wyłączono jedynie pozycje specjalistyczne i akademickie - chce pobierać od użytkowników 19 złotych.

W ofercie abonamentowej dostępne są książki z katalogu około 200 wydawców. Podana na stronie internetowej liczba pozycji to 5 tys., ale już podczas oficjalnej prezentacji usługi Małaczyński zapewniał, że w abonamencie dostępnych jest ich o około tysiąca więcej - głównie beletrystyki. Przedstawiciele Legimi poinformowali również, że na nowy model dystrybucji zgodzili się niemal wszyscy współpracujący z księgarnią wydawcy e-booków. Z jednym wydawnictwem prowadzone są jeszcze negocjacje, które powinny zakończyć się w tym tygodniu.

Mimo wprowadzenia oferty abonamentowej, z wydawcami księgarnia wciąż będzie rozliczać się według katalogowych cen poszczególnych książek. W tym celu wykorzystuje wybrane darmowe fragmenty, po przeczytaniu których książka uznawana jest za pobraną, a Legimi odprowadza odpowiednią sumę do wydawcy.

da9pi27

Obecnie firma udostępnia aplikację na tablety iPad, jeszcze w grudniu ma pojawić się jej tańsza wersja na smarftony iPhone, a w przyszłym roku - na urządzenia wyposażone w system operacyjny Android, Windows Phone 8 oraz dla użytkowników Windows 8.

Nie wiadomo, jak kształtować się będą ceny dostępu na innych, niż tablety Apple'a, urządzeniach - jednak w ramach jednego konta użytkownik będzie mógł czytać książki wymiennie - na tablecie i smartfonie. W przypadku, gdy będzie chciał uzyskać dostęp do usługi np. na dwóch tabletach, będzie musiał wykupić dodatkowy abonament.

Obecnie firma nie przewiduje dystrybucji abonamentowej innych formatów e-książek niż te udostępniane w ramach własnej aplikacji (chodzi np. o EPUB wykorzystywany w e-czytnikach książek).

da9pi27
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
da9pi27