Trwa ładowanie...

Rząd podniesie emerytury? Szydło: w 2019 roku będziemy mogli rozmawiać o konkretnych rozwiązaniach

Rząd pracuje nad podwyżkami emerytur - przyznaje wicepremier Beata Szydło, przewodnicząca Komitetu Społecznego Rady Ministrów. Skąd weźmie pieniądze i ile wyniesie ta podwyżka, jeszcze nie wiadomo.

Rząd podniesie emerytury? Szydło: w 2019 roku będziemy mogli rozmawiać o konkretnych rozwiązaniachŹródło: East News, fot: Andrzej Hulimka/REPORTER
d1j10z9
d1j10z9

O kwestię podniesienia świadczeń dla seniorów Szydło pytana była w rozmowie z TV Trwam. Przyznała, że to, o ile wzrosną świadczenia, jest "najpoważniejszym i największym wyzwaniem".

Szydło uzależnia podwyżki od sytuacji gospodarczej w Polsce, jak powiedziała, jej partia potrzebuje "pełnej stabilizacji" i przeświadczenia, że wprowadzony system "będzie systemem dobrym". Dlatego o konkretnych propozycjach PiS będzie mogło rozmawiać dopiero w 2019 roku.

Zobacz też: Najwyższe emerytury w Polsce

Wicepremier była też pytana o zapowiedź wprowadzenia emerytury minimalnej dla matek, które urodziły i wychowały co najmniej czwórkę dzieci. Zapowiedź taka pojawiła się podczas sobotniej konwencji PiS. Szydło powiedziała, że prace nad projektem trwają i rząd chce, aby ustawa weszła w życie jeszcze w tym roku.

d1j10z9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1j10z9