Trwa ładowanie...
d1p1ci8

Rząd przyjął projekt ustawy obniżającej progi ostrożnościowe długu publ. do PKB

25.02. Warszawa (PAP) - Rząd przyjął na wtorkowym posiedzeniu projekt nowelizacji ustawy o finansach publicznych obniżającej progi ostrożnościowe 50 i 55 proc. odnoszące się do...

Share
d1p1ci8

25.02. Warszawa (PAP) - Rząd przyjął na wtorkowym posiedzeniu projekt nowelizacji ustawy o finansach publicznych obniżającej progi ostrożnościowe 50 i 55 proc. odnoszące się do relacji długu publicznego do PKB o 7 pkt proc. - poinformował na konferencji prasowej premier Donald Tusk.

"Zdecydowaliśmy o obniżeniu progów ostrożnościowych, co miało być tym jednym z najbardziej pożądanych - z punktu widzenia finansów publicznych - efektów reformy, zmian w OFE. Chodzi o to, żeby jednym z efektów zmian w OFE były większe rygory dyscypliny finansowej, żeby nikt nie pomyślał, że to są pieniądze do wydania" - powiedział Tusk.

"Żeby państwo dziś i w przyszłości nie mogło się nadmiernie zadłużać, dlatego obniżamy o 7 pkt. proc. progi ostrożnościowe" - dodał.

Obniżone o 7 pkt. proc. progi dla relacji długu do PKB stosowane będą w stabilizującej regule wydatkowej. Mechanizm korekty wysokości limitu wydatków będzie obowiązywał dla progów 43 proc. i 48 proc. relacji długu do PKB. (PAP)

bg/ jtt/

d1p1ci8

Podziel się opinią

Share
d1p1ci8
d1p1ci8