Trwa ładowanie...

Rząd wzywa do krytyki. Pokażcie nam, jak uniknąć marnotrawstwa

Rząd Włoch zaapelował do obywateli, by sygnalizowali wszelkie przypadki szastania publicznymi pieniędzmi oraz przekazywali sugestie, jak unikać marnotrawstwa.

Rząd wzywa do krytyki. Pokażcie nam, jak uniknąć marnotrawstwaŹródło: PAP/EPA/ETTORE FERRARI
d1jddve

Tego typu informacje pomogą rządowym ekspertom dokończyć prace, mające na celu wskazanie wszystkich przypadków nadmiernego wydawania środków z budżetu państwa - poinformował gabinet premiera Mario Montiego.

W poniedziałek rząd, powołany w celu rozwiązania kryzysu zadłużenia finansów publicznych, zapowiedział, że do końca roku o 4,2 mld euro zmniejszone zostaną wydatki na poszczególne ministerstwa i administrację państwową.

Jeżeli - ostrzegł gabinet Montiego - oszczędności te nie zostaną znalezione, to od października podniesiony zostanie podatek VAT, z 21 do 23 procent. Do końca maja wszystkie resorty muszą zadeklarować wysokość przewidywanych cięć. Jeżeli tego nie uczynią, zrobi to za nie Rada Ministrów.

Premier Monti powołał specjalnego komisarza do spraw cięć w wydatkach ministerstw. Został nim 77-letni Enrico Bondi, nazwany przez włoską prasę "Nożycorękim". Bondi zasłynął przed dziewięcioma laty jako nadzwyczajny komisarz, który uratował stojący na skraju bankructwa ogromny koncern spożywczy Parmalat.

d1jddve
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jddve