Trwa ładowanie...

Rząd za programem ułatwiającym firmom ponowne rozpoczęcie działalności

Rząd przyjął we wtorek uchwałę w sprawie programu rozwoju "Polityka Nowej Szansy", który dotyczy zarządzania przedsiębiorstwem w sytuacji kryzysowej. Program ma ułatwić firmom ponowne rozpoczęcie działalności gospodarczej.
Share
Rząd za programem ułatwiającym firmom ponowne rozpoczęcie działalności
Źródło: Fotolia, Fot: Kzenon
d46a4oj

Program, autorstwa resortu gospodarki, kompleksowo opisuje problematykę zarządzania przedsiębiorstwem w sytuacji kryzysowej. "Przewidziane w nim rozwiązania adresowane są do właścicieli małych i średnich firm, narażonych na trudności na poszczególnych etapach prowadzenia biznesu. Zawarto tam również wskazówki i wsparcie dla przedsiębiorców, którzy zamierzają ponownie rozpocząć działalność" - wyjaśniło we wtorek Centrum Informacyjne Rządu.

Program zakłada pomoc finansową dla małych i średnich przedsiębiorstw na restrukturyzacje. Chodzi o firmy, które są w trudnej sytuacji ekonomicznej. "Na tym etapie kluczową kwestią dla przeżycia przedsiębiorstwa jest zapewnienie warunków do przeprowadzenia skutecznej restrukturyzacji, co przywróci mu zdolność do konkurowania na rynku" - podkreślono.

"Procedura naprawcza oraz upadłość układowa powinny być preferowane w przypadku wystąpienia oznak sytuacji kryzysowej w przedsiębiorstwie. Prawo powinno preferować tego rodzaju podejście przed ostatecznym rozwiązaniem, jakim jest upadłość likwidacyjna" - dodano.

d46a4oj

Według CIR, by zapobiec kryzysom w firmach, przedsiębiorcom należy stworzyć warunki do podnoszenia wiedzy na temat zarządzania przedsiębiorstwem, w tym również zarządzania kryzysowego.

"Działania szkoleniowo-doradcze powinny koncentrować się przede wszystkim na uświadamianiu przedsiębiorcom możliwości zaistnienia zagrożeń i porażek w działalności biznesowej, uczeniu rozpoznawania sygnałów świadczących o zbliżającym się kryzysie" - dodano.

d46a4oj

Podziel się opinią

Share
d46a4oj
d46a4oj