Trwa ładowanie...

Rząd zajmie się skargą na dyrektywę tytoniową

Rząd zajmie się skargą na unijną dyrektywę tytoniową. Rada Ministrów omówi dziś (15.07) w trakcie posiedzenia dokument, który przygotował w tej sprawie minister gospodarki Janusz Piechociński.

Rząd zajmie się skargą na dyrektywę tytoniowąŹródło: Fotolia, fot: Orlando Bellini
d33nndg
d33nndg

Wicepremier uważa, że wprowadzone przez Komisję Europejską rozwiązanie dotyczące "przesunięcia popytu i podaży kosztem naszych producentów" tytoniu jest nietransparentne i nie mające poparcia w traktatach europejskich. - Fakt, że projektem skargi zajmie się cały rząd, oznacza, że znalazł on uznanie dla zabiegów całego resortu gospodarki i mojego osobiście - dodał wicepremier.

Janusz Piechociński powiedział też, że będzie rekomendował Radzie Ministrów przyjęcie tej skargi. Nowelizacja dyrektywy tytoniowej ma zniechęcić do sięgania po papierosy, szczególnie młodych ludzi.

Przepisy są jednak szczególnie niekorzystne dla polskich producentów. Nasz kraj jest drugim co do wielkości producentem tytoniu w Unii Europejskiej.

Dyrektywa zakłada, że za dwa lata znikną papierosy smakowe. Wyjątkiem są objęte tak zwane mentole - w ich przypadku ma obowiązywać 4-letni okres przejściowy. Nowe przepisy - jak szacuje Komisja Europejska - mają zmniejszyć liczbę palaczy o 2 procent w skali całej wspólnoty w ciągu pięciu lat.

d33nndg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33nndg