Trwa ładowanie...
d20rf3b

S&P obniża rating Cognoru do "CC" w związku z planami refinansowania obligacji (opis)

21.11. Warszawa (PAP) - Agencja Standard & Poor's obniżyła rating Cognoru do "CC" z "CCC-" w związku z zapowiadanym przez spółkę planem przeprowadzenia oferty zamiany obligacji...

d20rf3b
d20rf3b

21.11. Warszawa (PAP) - Agencja Standard & Poor's obniżyła rating Cognoru do "CC" z "CCC-" w związku z zapowiadanym przez spółkę planem przeprowadzenia oferty zamiany obligacji zapadających w lutym 2014 roku o wartości ok. 118 mln euro. Perspektywa ratingu jest negatywna - podała agencja w komunikacie.

Agencja obniżyła także rating wspomnianych obligacji do poziomu "CC" z "CCC-".

Zdaniem analityków Standard & Poor's zapowiedź oferty jest niepokojąca ze względu na słabą - w ich ocenie - płynność spółki, którą pogarsza trudna sytuacja na rynku stali w Polsce. Zakładają, że spółka nie będzie w stanie spłacić obecnych papierów w terminie ich zapadalności.

W raporcie przypomniano, że na koniec września Cognor miał jedynie 31 mln zł gotówki i nie posiadał żadnej dostępnej długoterminowej linii kredytowej.

"Perspektywa negatywna wskazuje, że w ciągu najbliższych tygodni możemy obniżyć rating do SD (selective default - częściowej niewypłacalności), jeśli obligatariusze zaakceptują ofertę zamiany" - podano w komunikacie. (PAP)

jow/ ana/

d20rf3b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20rf3b