Trwa ładowanie...

Santander Bank Polska zmienia stronę internetową. Od czerwca będzie wyglądać inaczej

Nowy serwis jest bardziej przyjazny, przystępny i przejrzysty. Najważniejsze zmiany, które wprowadziliśmy dotyczą wyglądu, zawartości oraz sposobu prezentacji treści - zapowiada jeden z największych banków w Polsce.

Share
Santander Bank Polska zmienia stronę internetową. Od czerwca będzie wyglądać inaczej
Źródło: East News, Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
d1jeotf

O godzinie 10 pierwszego czerwca wystartuje nowy portal santander.pl. W nocy z 31 maja na 1 czerwca strona będzie częściowo niedostępna, ale logowanie do bankowości internetowej będzie możliwe bez żadnych utrudnień.

Korzystanie z nowej strony ma być wygodne bez względu na to, czy będzie przeglądana na laptopie, czy w telefonie. Bank dodał też filtry, które pozwolą szybciej dotrzeć do interesujących informacji, oraz narzędzie pozwalające dopasować Konto Jakie Chcę.

d1jeotf

Oprócz tego łatwiejsze ma być porównywanie ze sobą produktów i dopasowanie oferty do własnych potrzeb. Twórcy strony uwzględnili też potrzeby osób z niepełnosprawnością wzroku.

Obejrzyj też: Bank wie, co jest w mojej lodówce? Stypułkowski: Wiemy, ile wydaje się na żywność, na alkohol

Poza zmianami wizualnymi, w tym charakterystycznymi ilustracjami dla każdej z zakładek, serwis santander.pl będzie zawierał nowe funkcje, takie jak filtry pozwalające na łatwe porównywanie i dopasowanie produktów do indywidualnych potrzeb oraz interaktywne narzędzia, m.in. konfigurator dodatkowych usług do Konta Jakie Chcę czy kalkulator oferty kredytowej dostępnej w bankowości internetowej i mobilnej.

Klienci znajdą tam również sekcję „bank porad”, obejmującą materiały edukacyjne i poradnikowe, przybliżające w przystępny sposób świat bankowości. Prosta i intuicyjna struktura sprawia, że poruszanie się po stronie będzie łatwe dla każdego użytkownika, bez względu na stopień zaawansowania i wiedzy o cyfrowym świecie, a także niezależnie od urządzenia, z którego korzysta – komputera, smartfona czy tabletu. Ponadto strona banku została dostosowana do potrzeb osób niedowidzących i niewidomych.

d1jeotf

– Już ponad 30% osób odwiedzających nasze strony robi to na urządzeniu mobilnym, dlatego zaprojektowaliśmy je tak, aby były tak samo wygodne, przyjazne i funkcjonalne dla użytkowników smartfonów, jak i komputerów. Strona jest w pełni responsywna, to znaczy, że automatycznie dopasowuje się do wielkości i rozdzielczości ekranu, nie tracąc nic ze swoich funkcji. Pasek nawigacyjny w wersji mobile oferuje takie same menu jak w przypadku strony desktopowej, co jest rzadkością. Wierzymy, że dzięki temu przeszło 3 mln użytkowników odwiedzających nasze strony będzie z łatwością się po nim poruszać – mówi Bartosz Kaźmierczak, product owner zespołu zajmującego się portalem informacyjnym banku.

Adres strony santander.pl oraz sposób logowania do bankowości internetowej nie zmienią się.

Inauguracja nowej wersji strony internetowej Santander Bank Polska, która odbędzie się 1 czerwca br., zbiegnie się z datą innego ważnego dla banku wydarzenia – finału piłkarskiej Ligi Mistrzów UEFA, której Santander jest oficjalnym sponsorem.

W związku z wdrożeniem nowego serwisu 31 maja br. bank wyłączy nocą dotychczasową stronę, pozostawiając informację o planowanych zmianach i kafel logowania do usług bankowości internetowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1jeotf

Podziel się opinią

Share
d1jeotf
d1jeotf