Trwa ładowanie...
d34767z

Sejm za ratyfikacją umowy lotniczej między Polską i Kanadą

Sejm opowiedział się w czwartek w głosowaniach za ratyfikacją przez prezydenta umowy o transporcie lotniczym między Kanadą a Unią Europejską i jej państwami członkowskimi. Według rządu da ona Polsce korzyści gospodarcze - będzie więcej pasażerów i tańsze bilety.

d34767z
d34767z

Chodzi o umowę o transporcie lotniczym między Kanadą a Unią Europejską i jej państwami członkowskimi z grudnia 2009 r. Będzie ona ratyfikowana przez prezydenta bez specjalnej ustawy sejmowej. Sejm odrzucił wniosek PiS, by do ratyfikacji umowy potrzebna była taka ustawa. Za odrzuceniem wniosku było 280 posłów, a przeciw 154, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Rząd uzasadniając wniosek premiera o taki tryb ratyfikacji podkreślał, że jeżeli umowa wejdzie w życie w najbliższych latach, skorzystają na tym przede wszystkim pasażerowie. Zwiększy się konkurencja na rynku lotniczym, a zatem bilety będą tańsze.

Porozumienie zmierza ku liberalizacji transatlantyckiego rynku lotniczego, zwiększeniu konkurencji, co w konsekwencji powinno przyczynić się do spadku cen biletów lotniczych, rozwoju siatki połączeń i zwiększenia dostępności komunikacyjnej dla pasażerów, w tym podróżujących między Kanadą a Polską.

d34767z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34767z