Trwa ładowanie...

Senat. Minimalna porażka opozycji ws. głosowania dot. KRS

Senat. Opozycja przegrała środowe głosowanie wniosku formalnego odnośnie wyłączenia z porządku obrad punktu ws. wyboru senatorów do KRS. Przegranej stronie zabrakło jednego głosu.

Senat. Minimalna porażka opozycji ws. głosowania dot. KRSŹródło: WP.PL, fot: Senat Rzeczypospolitej Polskiej
d4hiv6j
d4hiv6j

Senat. Minimalna porażka opozycji ws. głosowania dot. KRS

W głosowaniu ws. KRS brało udział 98 senatorów, z czego 49 z nich zagłosowało za poparciem wniosku zgłoszonego przez Leszka Czarnobaja z PO. Polityk zakładał, aby z porządku obrad wyłączono punkt dot. wyboru senatorów do Krajowej Rady Sądownictwa (KRS) do czasu wyjaśnienia sytuacji prawnej wokół Rady.

Oglądaj: Senat. Były senator PiS Stanisław K. zatrzymany przez CBA. Komentarz Michała Dworczyka

Taka sama liczba parlamentarzystów zagłosowała przeciwko wnioskowi (wynik 49 do 49). W związku z remisem marszałek Tomasz Grodzki ogłosił, iż wniosek opozycji przepadł w głosowaniu.

d4hiv6j

Co istotne, opozycja miała w środę w Senacie ułatwione zadanie. Na samym posiedzeniu nie pojawiło się bowiem dwóch senatorów PiS - Krzysztof Słoń i Jacek Włosowicz. To jednak nie wystarczyło.

Senat. Podział sił w wyższej izbie parlamentu

Przypomnijmy, że kandydaci Koalicji Obywatelskiej w październikowych wyborach 2019 roku zdobyli w stuosobowym Senacie 43 mandaty, PSL - trzy, SLD - dwa. Trzy przypadły kandydatom sympatyzującym z opozycją, ale startującym z własnych komitetów. To daje łącznie 52 mandaty.

Kandydaci z list PiS zdobyli 48 mandatów. Jeden mandat przypadł wówczas Lidii Staroń, która nie miała konkurenta z PiS.

d4hiv6j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hiv6j