Trwa ładowanie...

Silesia City Center będzie większe

Największe centrum handlowe na Śląsku i w Zagłębiu jeszcze w tym roku czeka rozbudowa. Nowy obiekt będzie o ponad 30 procent większy od dotychczasowego.
Share
Silesia City Center będzie większe
Źródło: Jupiterimages
d2j5q0m

Na decyzję o zwiększeniu powierzchni handlowej wpłynęło optymistyczne wskaźniki - ubiegłym roku Silesię odwiedziło 13 milionów klientów z całej Polski, zapewniając centrum obrót blisko 1 mld zł rocznie. Innym powodem, który dostrzegają austriaccy inwestorzy, jest rosnąca siła nabywcza mieszkańców regionu. - Śląsk jest jednym z najważniejszych rynków dla Immofinanz Group, z trzech powodów: stabilnej ekonomii, mocnej siły nabywczej mieszkańców regionu i dynamicznie rozwijającej się gospodarki regionalnej. Poza tym, wiele dużych inwestycji w ciągu ostatnich 10 latach miało miejsce na Śląsku i wierzymy, że jest potencjał w kolejnych - mówi Walter Wölfler, przedstawiciel inwestora.

Immofinanz Grup wyłoży na rozbudowę 50 milionów. W sumie powstanie dodatkowe 20 tys. mkw. powierzchni, na której znajdzie się 60 sklepów. Nowa Silesia City Center łącznie będzie miała powierzchnię 86 tys. m kw., stając się tym samym jednym z największych centrów handlowych w południowej Polsce. Będzie w stanie przyjąć ponad 15 milionów klientów rocznie.

Silesia jest jednym z największych pracodawców w regionie. Już dziś w centrum handlowym zatrudnionych jest prawie 3 tysiące osób pracujących zarówno w sklepach, jak również przy obsłudze obiektu. To więcej niż pracuje w gliwickim General Motors. Jak szacują przedstawiciele Silesia City Center, po rozbudowie dodatkowe zatrudnienie znajdzie ponad 500 osób, głównie z Katowic i miast ościennych.

d2j5q0m

Podziel się opinią

Share
d2j5q0m
d2j5q0m