Trwa ładowanie...

Siostra Małgorzata Chmielewska szuka działki w Warszawie. Chce dalej pomagać bezdomnym

Siostra Małgorzata Chmielewska zdobyła inwestora, który za darmo wybuduje nowoczesne schronisko dla bezdomnych. Teraz walczy o działkę w Warszawie. Liczy na pomoc każdego - od deweloperów przez warszawski ratusz.

Siostra Małgorzata Chmielewska szuka działki w Warszawie. Chce dalej pomagać bezdomnymŹródło: Eastnews, fot: Adam Guz/REPORTER
d2hx3tb
d2hx3tb

Siostra Małgorzata Chmielewska zdobyła inwestora, który za darmo wybuduje nowoczesne schronisko dla bezdomnych. Teraz walczy o działkę w Warszawie.

- Pomóc może każdy, od osób prywatnych, przez deweloperów po Urząd Miasta, Urząd Marszałkowski, Urząd Wojewódzki i inne instytucje - mówi w wywiadzie z Tomaszem Michałowskim dla serwisu Medium Publiczne.

Siostra Małgorzata Chmielewska to przełożona Wspólnoty "Chleb życia". Wspólnota w tej chwili prowadzi 8 domów, dla ludzi bezdomnych, starych, chorych i matek z dziećmi. Siostra Chmielewska wyjaśnia w wywiadzie, że chodzi o działkę przynajmniej 1500 metrów kwadratowych w obrębie Warszawy. Dlaczego? - Wówczas jest szansa na wsparcie i dofinansowanie działalności, mającej powstać tam placówki - tłumaczy.

Nowa działka i ośrodek dla bezdomnych są pilnie potrzebne. Przełożona Wspólnoty "Chleb Życia" poinformowała, że niebawem straci działkę na Odolanach w Warszawie. - W ostatnich dniach otrzymaliśmy informację, że działka zostanie nam odebrana - mówi. Chmielewska. Nie wyjaśnia jednak, dlaczego wspólnota straci działkę i do kogo w tej chwili ona należy.

d2hx3tb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hx3tb