Trwa ładowanie...
d2i6bcm
vat
12-03-2013 17:45

Skarb Państwa stracił kolejne miliardy

Urząd Kontroli Skarbowej w Bydgoszczy wykrył, że cztery firmy z branży elektronicznej z województw kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego dopuściły się oszustw podatkowych, przez co Skarb Państwa stracił ponad 40 mln zł.

d2i6bcm
d2i6bcm

Jak poinformował we wtorek PAP rzecznik UKS w Bydgoszczy Bartosz Stróżyński, firmy wykorzystywały mechanizm tzw. znikających podatników. Firmy sprowadzały towary od kontrahentów z UE, a następnie odsprzedawały je z naliczonym podatkiem VAT, którego nie odprowadzały do urzędu skarbowego.

Kontrole w firmach, zajmujących się handlem elektroniką (telefonami komórkowymi, tabletami, konsolami do gier) wszczęto na podstawie analizy informacji zawartych w bazach danych dostępnych organom skarbowym, zawierających dane z krajów UE. Działania kontrolne UKS przeprowadził we współpracy ze służbami podatkowymi, instytucjami podatkowymi i organami ścigania.

W ostatnich dwóch tygodniach na rachunkach bankowych czterech firm zabezpieczono prawie 1,5 mln euro na poczet należności z tytułu VAT.

Rzecznik UKS ze względu na dobro postępowania nie chciał podać bliższych szczegółów na temat przeprowadzonych kontroli i firm uczestniczących w przestępczym procederze.

d2i6bcm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i6bcm