Trwa ładowanie...
d1px5ds

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- Grupa Azoty Puławy do 2021 roku wyda na budowę elektrowni, instalacji do granulacji mechanicznej nawozów i rozbudowę instalacji do produkcji kwasu azotowego łącznie 2,2 mld zł - podała spółka w komunikacie przed konferencją prasową.

Share
d1px5ds

- PZU może w sobotę przedstawić ważne dla spółki informacje i według informacji PAP mogą one dotyczyć jego zaangażowania w zakup akcji banku - wynika z nieoficjalnych informacji PAP.

- GTC sprzedało projekt Kazimierz Office Center w Krakowie na rzecz GLL Real Estate Partners. Cena netto za nieruchomość oraz inne prawa i aktywa ruchome objęte umową to 42 mln euro (173,96 mln zł) - podało GTC w komunikacie.

- Amica ocenia, że drugi kwartał jest "całkiem dobry" pod względem wyników. Liczy, że całoroczne rezultaty mogą być lepsze od pierwotnych założeń - poinformował w piątek wiceprezes Wojciech Kocikowski. Spółka planuje zredukować tegoroczny CAPEX do 60-70 mln zł, w przyszłym roku nie przekroczy on 50 mln zł.

d1px5ds

- Amica pracuje obecnie nad dwiema akwizycjami. Jedną może zrealizować w najbliższych tygodniach, drugą na przełomie trzeciego i czwartego kwartału - poinformował wiceprezes spółki Wojciech Kocikowski.

- Grupa CCC utrzymała w maju pozytywną tendencję w wynikach sprzedaży. Spółka szacuje, że tegoroczne marże nie spadną więcej niż o 2 pkt. proc. - poinformował w rozmowie z PAP wiceprezes Piotr Nowjalis.

- Rada nadzorcza Grupy Lotos powołała Pawła Olechnowicza na prezesa spółki kolejnej kadencji - podała spółka w komunikacie.

- Enea podpisała z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym umowę kredytową o wartości 946 mln zł. Środki mają posłużyć spółce do finansowania planu inwestycyjnego na lata 2015-2017, wartego prawie 1,9 mld zł - podała spółka w komunikacie.

d1px5ds

- Whitestone Capital rezygnuje z gotowości objęcia akcji Hawe nowej emisji o łącznej wartości emisyjnej do 30 mln zł wobec braku ziszczenia się ustalonych wcześniej warunków - podało Hawe w komunikacie.

- Rada nadzorcza BOŚ Banku odwołała ze stanowiska prezesa Mariusza Klimczaka i powierzyła pełnienie obowiązków prezesa Dariuszowi Danilukowi, wiceprezesowi banku - poinformowała spółka w komunikacie.

- Backlog grupy Trakcja wynosi ponad 1 mld zł, a wartość wygranych przetargów oczekujących na podpisanie przekracza 820 mln zł - poinformował PAP Jarosław Tomaszewski, pełniący obowiązki prezesa Trakcji. Dodał, że rezygnacja wiceprezes spółki Marity Szustek nie jest dla spółki zaskoczeniem.

- NWZ Macrologic zdecydować ma o upoważnieniu zarządu do skupu do 100 tys. akcji własnych - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

d1px5ds

- Skarb Państwa nie musi płacić odszkodowania akcjonariuszowi za straty poniesione przy zamianie akcji podczas konsolidacji grup energetycznych PGE, Tauron oraz Energa - orzekł w piątek Sąd Apelacyjny w Warszawie. To pierwsze z serii rozstrzygnięć w podobnych sprawach.

- ZW Mineral Midrange, spółki notowanej na rynku NewConnect, uchwaliło wypłatę 9 gr dywidendy na akcję z zysku za 2014 rok. Na dywidendę trafi łącznie 360 tys. zł - poinformowała spółka w komunikacie.

- Sąd zmienił sposób prowadzenia postępowania upadłościowego spółki Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury na likwidacyjne z układowego. Budimex, który jest właścicielem PNI, zamierza złożyć zażalenie na postanowienie sądu - podał Budimex w komunikacie.

- Vakomtek planuje emisję w ofercie publicznej 12 mln akcji serii E z zachowaniem prawa poboru oraz 4 mln akcji serii F w ramach subskrypcji prywatnej - wynika z uchwał, notowanej na NewConnect spółki, na ZWZ zwołane na 26 czerwca.

d1px5ds

- MCI.TechVentures 1.0, fundusz zarządzany przez grupę Private Equity Managers, podpisał umowę nabycia większościowego pakietu akcji Pigu. lt, spółki z branży e-commerce w krajach nadbałtyckich - podała grupa PEM w komunikacie prasowym..

- Wellington Management Group zmniejszył zaangażowanie w Alior Bank i obecnie podmioty z grupy mają 3.582.784 akcje banku, uprawniające do 4,94 proc. głosów - podał bank w komunikacie.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d1px5ds

Podziel się opinią

Share
d1px5ds
d1px5ds