Trwa ładowanie...
dfxk2on

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Asseco Poland nie zgadza się z wysokością kary naliczonej przez KZG GOP w wysokości 13,27 mln zł w związku z opóźnieniem przy realizacji trzeciego etapu projektu ŚKUP i rozważa dalsze kroki w tej sprawie. Naliczenie kary może mieć wpływ na wyniki spółki za II kw.

Share
dfxk2on

- PGE potrzebuje 15-18 mld zł finansowania zewnętrznego do sfinansowania wartego 50 mld zł programu inwestycyjnego założonego w strategii grupy do 2020 r. - powiedziała dziennikarzom Magdalena Bartoś, dyrektor zarządzająca ds. ekonomiczno-finansowych spółki.

- Zarząd PGE rekomenduje wypłatę 1,46 mld zł dywidendy, czyli 0,78 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

- W ramach rozpoczętego w maju przez PGNiG programu rabatowego "Uwolnienie Cen" dla klientów strategicznych zgłosiło się 30 klientów, których zamówienia stanowią 85 proc. łącznego wolumenu gazu sprzedawanego w tym segmencie - podał PGNiG w komunikacie prasowym.

dfxk2on

- Grupa Azoty zakłada, że tegoroczne wyniki będą "mocne", choć najlepszy kwartał roku już minął. Trudna sytuacja w obszarze tworzyw i OXO oraz spadki światowych notowań mocznika skłaniają spółkę do poszukiwań okazji do generowania dodatkowej marży, choćby w obszarze dalszej dywersyfikacji dostaw gazu.

- Agencja Fitch obniżyła rating wsparcia Getin Noble Banku do "5" z "3" i zmieniła poziom ratingu wsparcia z "BB" na "No Floor" - podał bank w komunikacie.

- Agencja Fitch obniżyła rating długoterminowy dla ING Banku Śląskiego do A- z A wcześniej. Perspektywa ratingu jest stabilna - podał bank w komunikacie.

- Agencja Fitch obniżyła rating wsparcia (support rating) dla Banku Millennium do poziomu "4" z "3" wcześniej - podał bank w komunikacie.

dfxk2on

- MCI. EuroVentures 1.0, subfundusz zarządzany przez grupę Private Equity Managers, sfinalizował pierwszą część inwestycji w austriacki lifebrain AG i obejmie nowe akcje spółki za 10,1 mln euro - podał PEM w komunikacie prasowym.

- Polscy inwestorzy instytucjonalni objęli za 62 mln zł ponad 2 mln akcji Livechat Software, sprzedawanych przez fundusz Tar Heel Capital w procesie budowy przyspieszonej książki popytu - podał Tar Heel Capital w komunikacie prasowym.

- InPost rozpoczyna działalność na rynku przesyłek kurierskich - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Libet, producent kostki brukowej, spodziewa się, że trzeci, a szczególnie czwarty kwartał tego roku, przyniosą spółce dużą liczbę zaleceń - powiedział na konferencji prasowej prezes firmy Thomas Lehmann. Libet prowadzi rozmowy o przejęciu zakładów produkcyjnych oraz kopalni żwiru.

dfxk2on

- WZ Presto, spółki notowanej na rynku NewConnect, uchwaliło, aby z zysku za 2014 rok wypłacić łącznie 1,51 mln zł dywidendy. Wartość przypadająca na jedną akcję to 0,018 zł - podała spółka w komunikacie.

- Portfel zamówień grupy Elektrotim wynosi ponad 322 mln zł. Kolejne kwartały nie powinny być gorsze od pierwszego, a cały 2015 rok spółka powinna zakończyć bardzo dobrymi wynikami - poinformował na konferencji Andrzej Diakun, prezes Elektrotimu.

- Delko planuje kupno spółki Delkor, dystrybutora hurtowego kosmetyków, artykułów chemii gospodarczej i artykułów higienicznych. Delko szacuje, że dzięki akwizycji zysk brutto grupy wzrośnie o ok. 1,5 mln zł - podała firma w komunikacie.

- Zarząd BioMaximy, spółki notowanej na rynku NewConnect, będzie rekomendował walnemu zgromadzeniu wypłatę 0,1 zł dywidendy na akcję z zysku za 2014 rok - poinformowała spółka w komunikacie.

dfxk2on

- Rafako prowadzi prace nad prospektem emisyjnym. Harmonogram potencjalnej emisji nie jest znany, ale spółka wskazuje, że w ciągu najbliższego półrocza pojawią się nowe projekty, w których będzie chciała wystartować i potrzebuje finansowania - poinformowała na konferencji prasowej prezes Rafako Agnieszka Wasilewska - Semail.

- Kopex, Famur, Fasing i Bumech w I kwartale 2015 r. wypracowały niższe wyniki na poziomie operacyjnym i netto niż rok wcześniej. Poza Kopeksem, wszystkie spółki z tej grupy mocno zwiększały przychody, ale ich marże spadły.

- Akcjonariusze Enel-Medu zdecydowali, by z zysku za 2014 r. 2,36 mln zł przeznaczyć na wypłatę dywidendy, co daje 0,1 zł dywidendy na akcję - podała spółka w komunikacie.

- AB widzi dalsze perspektywy poprawy wyników ATComputers i oczekuje "urynkowienia" jej wartości. AB do końca roku chce mieć 60 sklepów sieci franczyzowej sprzedającej zabawki. Dystrybutor zakłada płynne przenosiny do nowego magazynu w Magnicach. Przewiduje, że jednorazowe koszty przeprowadzki wyniosą kilka milionów zł.

- Zarząd easyCALL.pl, spółki notowanej na rynku NewConnect, będzie rekomendował walnemu zgromadzeniu wypłatę 0,19 zł dywidendy na akcję z zysku za 2014 rok - poinformowała spółka w komunikacie.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

dfxk2on

Podziel się opinią

Share
dfxk2on
dfxk2on