Trwa ładowanie...
d2znfar
14-06-2016 17:40

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził nową niższą taryfę hurtową na paliwo gazowe dla PGNiG. Dla klientów hurtowych gazowej spółki (kupujących gaz do dalszej odsprzedaży lub odbiorców końcowych o rocznym zużyciu większym niż 25 mln m3) średnia cena paliwa gazowego została obniżona o 8,4 proc. w przypadku gazu wysokometanowego - poinformowała spółka w komunikacie.

Share
d2znfar

- Wraz z bankiem PKO BP uruchomimy już wkrótce specjalny program promocji eksportu dla małych i średnich firm - zapowiada w rozmowie z PAP wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

- PKO BP planuje złożyć niewiążącą ofertę na zakup Raiffeisen Bank Polska - podał we wtorek Bloomberg, powołując się na nieoficjalne informacje.

- Kancelaria Prezydenta ocenia, że nowy projekt sektora bankowego dotyczący przewalutowania kredytów walutowych jest rozczarowujący, dalece niewystarczający i nieadekwatny do aktualnej sytuacji - poinformowała Kancelaria w przesłanym we wtorek PAP oświadczeniu.

- mBank spodziewa się "wysoko jednocyfrowej" dynamiki wzrostu wolumenu kredytów korporacyjnych na całym rynku - powiedział we wtorek PAP Przemysław Gdański, wiceprezes mBanku. Jak dodał, bank rośnie zazwyczaj "mniej więcej zgodnie" z rynkiem.

d2znfar

- CD Projekt ogłosił "Gwint" - sieciową grę w uniwersum Geralta z Rivii, która ma być dostępna na komputery PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4 - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

- Alior Bank obecnie jest skoncentrowany na dokończeniu transakcji przejęcia BPH, do tego czasu udział w innych transakcjach, w tym ewentualnego kupna Raiffeisen Bank, jest wątpliwy - poinformował dziennikarzy prezes Aliora Wojciech Sobieraj.

- Rada nadzorcza Ciechu zmieniła swoją rekomendację w sprawie wypłaty dywidendy przez Ciech. Zdecydowała się na rekomendowanie walnemu wypłaty 2,85 zł dywidendy na akcję. Wcześniej rada rekomendowała przeznaczenie całego zysku na kapitał zapasowy - poinformowała spółka w komunikacie.

- Union Investment TFI zszedł poniżej progu 5 proc. w ogólnej liczbie głosów na WZ Forposty - podała spółka w komunikacie.

d2znfar

- Walne zgromadzenie spółki Votum zdecydowało o przeznaczeniu 0,78 zł dywidendy na akcję. Oznacza to, że do akcjonariuszy z tytułu dywidendy trafi 9,4 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

- AAT Holding podjął decyzję o rozpoczęciu wraz z głównym akcjonariuszem Lock Syndication przeglądu opcji strategicznych związanych z dalszym rozwojem działalności spółki. Spółka bierze pod uwagę różne opcje, w tym rozwój przez akwizycje, zawarcie aliansu z inwestorem, jak również niepodejmowanie jakichkolwiek działań tego typu.

- Sąd Rejonowy w Częstochowie umorzył postępowanie o ogłoszenie upadłości Awbudu - poinformowała spółka w komunikacie.

- Walne Apatora zdecydowało o wypłacie w formie dywidendy za 2015 r. łącznie 33,1 mln zł, czyli 1 zł na akcję - podała spółka w treści uchwał podjętych przez ZWZ. W grudniu spółka wypłaciła 0,3 zł na akcję zaliczki na poczet dywidendy, do wypłaty pozostało jeszcze 0,7 zł na papier.

d2znfar

- W przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie Systemu Zarządzania Infrastrukturą Techniczną w ramach projektu HARF jedyną ofertę złożył Qumak. Spółka zaproponowała cenę oferty bez prawa opcji na 13,3 mln zł brutto, a łącznie z realizacją czterech opcji na 20,59 mln zł - poinformowało PAP biuro prasowe Ministerstwa Finansów.

- Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne z zysku za 2015 r. przeznaczy na wypłatę dywidendy 0,55 mln zł, czyli 0,2 zł dywidendy na akcję - podała spółka w komunikacie.

- Budimex podpisał ze Spółdzielnią Mleczarską Mlekpol umowę na budowę zespołu budynków produkcyjnych dla potrzeb montażu instalacji suszenia mleka i serwatki oraz ich magazynowania. Wartość zlecenia to 118 mln zł netto - poinformowała spółka w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d2znfar
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2znfar
d2znfar