Trwa ładowanie...
d3zbrn5

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- PZU nie prowadzi obecnie żadnych rozmów w sprawie przejęć banków, bowiem właściciele banków czekają na wyjaśnienie się sytuacji dotyczącej podatku bankowego i pomocy dla frankowiczów - poinformował Andrzej Klesyk, prezes PZU.

Share
d3zbrn5

- Dokonanie splitu akcji PZU przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych planowane jest na listopad - poinformowała spółka w raporcie.

- PZU ocenia, że jego sytuacja pod wymogami Solvency II nie zaszkodzi planom sfinansowania zakupów banków i nie będzie miała negatywnego wpływu na przyszłe dywidendy - poinformował PAP Przemysław Dąbrowski, członek zarządu odpowiedzialny za finanse w Grupie PZU.

- PZU i Alior Bank szacują, że synergie wynikające ze współpracy obu podmiotów wyniosą +dziesiątki+ milionów złotych. Pierwsze efekty współpracy pojawią się w 2016 roku - poinformował Wojciech Sobieraj, prezes Alior Banku.

d3zbrn5

- Zysk netto grupy PZU w III kwartale 2015 roku spadł do 510,9 mln zł z 843,5 mln zł rok wcześniej - podała spółka w raporcie. Rynek spodziewał się, że zysk netto wyniesie 525,9 mln zł.

- Zysk netto grupy Banku Pekao SA w trzecim kwartale 2015 roku spadł do 610,5 mln zł z 704,4 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w raporcie. Zysk banku okazał się lekko powyżej oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 587,1 mln zł.

- Bank Pekao podtrzymuje, że jego zysk w 2015 roku będzie zbliżony do wyniku z 2014 roku i spadnie w tempie jednocyfrowym - poinformował Luigi Lovaglio, prezes banku.

- Pekao nie przewiduje ograniczeń wypłaty dywidendy za ten rok - poinformował Luigi Lovaglio, prezes banku.

d3zbrn5

- Pekao jest zainteresowane przejęciem innego banku, ale tylko takiego który nie posiada portfela kredytów walutowych - poinformował prezes Luigi Lovaglio.

- Bank Pekao chce w dalszym ciągu zwiększać wolumeny kredytowe szybciej niż cały rynek - poinformował prezes Pekao Luigi Lovaglio.

- PGE rozmawia ze Spółką Restrukturyzacji Kopalń na temat kopalni Makoszowy, ale żadne decyzje nie zostały podjęte. Trwają analizy - poinformował prezes PGE Marek Woszczyk.

- Duon spodziewa się w czwartym kwartale tego roku bardzo dobrych wyników, znacząco lepszych niż w ostatnich trzech miesiącach zeszłego roku - poinformował, cytowany w komunikacie, prezes spółki Mariusz Caliński.

d3zbrn5

- CEZ obniżył prognozę tegorocznego zysku EBITDA do 64 mld CZK z 68 mld CZK wcześniej i podtrzymał szacunki dotyczące zysku netto na poziomie 27 mld CZK - podała spółka w komunikacie.

- Prawo i Sprawiedliwość prowadzi analizy sektora górniczego, przygotowując program restrukturyzacji tej branży - poinformował w rozmowie z PAP Grzegorz Tobiszowski, poseł PiS. Ocenił, że konieczne może być "wyciszenie" niektórych kopalń na lata dekoniunktury.

- Prawo i Sprawiedliwość chce tworzyć Nową Kompanię Węglową bez udziału TF Silesia, a prawdopodobnie z energetyką i inwestorem prywatnym - poinformował w rozmowie z PAP Grzegorz Tobiszowski, poseł PiS. Nie wykluczył scenariusza przeprowadzenia kontrolowanej upadłości Kompanii Węglowej.

- PiS bierze pod uwagę powiązanie górnictwa z sektorem energetycznym albo poprzez współpracę energetyki z kopalniami przy konkretnych inwestycjach, albo poprzez powiązania kapitałowe. Nie mówi "nie" dla przejęcia KHW przez Eneę - poinformował PAP Grzegorz Tobiszowski, poseł PiS. Budowa koncernów paliwowo-energetycznych to "temat na dalszą przyszłość".

d3zbrn5

- PKN Orlen podpisał kontrakt z Doosan Skoda Power na dostawę do istniejącej elektrociepłowni w Płocku przeciwprężnego turbozespołu parowego o mocy 68,6 megawat elektrycznych netto wraz z infrastrukturą "pod klucz" - podała spółka w komunikacie. Wartość kontraktu to prawie 100 mln zł.

- Mercator Medical planuje rozbudowę zlokalizowanej w Tajlandii fabryki rękawic należącej do grupy. Przewidywany koszt inwestycji szacowany jest na ok. 100 mln zł - podał Mercator Medical w komunikacie.

- Paged szacuje, że w wyniku uruchomienia produkcji sklejki Mirror docelowo roczna EBITDA segmentu sklejkowego zwiększy się o ok. 30 mln zł, prawdopodobnie w 2017-2018 roku.

- Projekt 03, spółka zależna Marvipolu, podniosła cenę w wezwaniu na akcje Torpolu do 12,1 zł z 11,80 zł za sztukę - poinformował pośredniczący w wezwaniu DM mBanku.

d3zbrn5

- Eurocash, który ma po trzech kwartałach ok. 290 mln zł EBITDA, podtrzymuje, że całoroczny wynik powinien zmieścić się w konsensusie rynkowym. W przyszłym roku spółka chce także osiągnąć EBITDA zgodną z oczekiwaniami, będzie dalej koncentrować się na generowaniu cash flow operacyjnego - poinformował PAP Jacek Owczarek, członek zarządu i dyrektor finansowy Eurocashu.

- Duon planuje w ciągu pięciu najbliższych lat zainwestować w segmencie infrastruktury ok. 90 mln zł. Spółka chce zwiększyć sprzedaż gazu poprzez własną infrastrukturę o 50 proc., do 120 mln m sześc. rocznie - powiedział podczas telekonferencji prezes firmy Mariusz Caliński.

- PZU może zostać uznany za konglomerat finansowy najwcześniej jesienią 2016 roku. PZU myśli o przekształceniu się w holding - poinformowali we wtorek przedstawiciele PZU.

- Akcjonariusze Mercator Medical zdecydują 7 grudnia o emisji do 1,8 mln akcji serii G bez prawa poboru - wynika z treści uchwał przygotowanych na NWZ spółki.

d3zbrn5

- Krzysztof Tchórzewski, przyszły minister energetyki w rządzie premier Beaty Szydło, stawia sobie za pierwszy i priorytetowy cel uzdrowienie sytuacji w górnictwie.

- Polkomtel, operator sieci komórkowej Plus, złożył wniosek o unieważnienie zakończonej niedawno aukcji częstotliwości 800 i 2.600 MHz - poinformowało PAP biuro prasowe UKE.

- IMS, którego dotychczasowa polityka dywidendowa zakładała wypłatę od 30 do 50 proc. zysku na dywidendę, biorąc pod uwagę bardzo dobrą sytuację finansową, dopuszcza możliwość rekomendowania wypłatę dywidendy przekraczającej 50 proc. zysku za 2015 r. i w latach kolejnych - podała spółka w komunikacie.

- Nowy prezes BZ WBK zostanie wyłoniony w ciągu trzech miesięcy w drodze konkursu - poinformowało we wtorek PAP biuro prasowe banku.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d3zbrn5

Podziel się opinią

Share
d3zbrn5
d3zbrn5