Trwa ładowanie...

Śmieciowa reforma nieskuteczna?

Prawie 70 proc. mieszkańców województwa śląskiego płaci więcej za śmieci po wprowadzeniu ustawy śmieciowej - tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Pracownię Badań Grupa Gumułka dla "Dziennika Zachodniego" oraz programu "Trudny Rynek" w TVP Katowice.

Share
Śmieciowa reforma nieskuteczna?Źródło: Thinkstockphotos
dply9m8

Ponad dwa miesiące po wprowadzeniu nowych rozwiązań w zakresie gospodarki odpadami ankieterzy zapytali mieszkańców województwa śląskiego o ich opinie na temat nowego systemu. Ponad 69 proc. pytanych w sondażu płaci za śmieci więcej. 12,5 proc. ankietowanych odpowiedziało, że płaci tyle samo, a 9,1 proc., że mniej.

Ankietowani krytycznie ocenili także akcję informacyjną poświęconą zasadom segregacji odpadów. Ponad 45 proc. uczestników badania uznało, że takiej akcji w ogóle nie było, a prawie 31 proc., że była ograniczona. Pozytywnie o działaniach informacyjnych wypowiedziało się zaledwie 20 proc. pytanych.

Dużo problemów ankietowanym sprawiło pytanie, czy samorządy prawidłowo wywiązują się z obowiązków nałożonych przez nową ustawę śmieciową. Blisko 55 proc. nie potrafiło zająć w tej sprawie stanowiska. Ponad 16 proc. uznało, że samorządy radzą sobie z nowymi wyzwaniami, ale blisko 30 proc. było przeciwnego zdania.

dply9m8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dply9m8
dply9m8