Trwa ładowanie...
df1p4ei

Solveco planuje w listopadzie pozyskać 8 mln zł z oferty i wejść na NewConnect

05.10. Warszawa (PAP) - Recyklingowa spółka Solveco planuje do końca listopada pozyskać z oferty prywatnej 8 mln zł, a następnie wejść na rynek NewConnect - poinformowała spółka w...

df1p4ei

05.10. Warszawa (PAP) - Recyklingowa spółka Solveco planuje do końca listopada pozyskać z oferty prywatnej 8 mln zł, a następnie wejść na rynek NewConnect - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Spółka podała, że w połowie tego roku wyemitowała obligacje o wartości prawie 2,7 mln zł i zwiększa moce produkcyjne. W swoim zakładzie w Kędzierzynie-Koźlu uruchamia kolejny element instalacji do odzysku odpadów rozpuszczalnikowych.

"Kolejne kluczowe inwestycje zarząd planuje sfinansować ze środków pochodzących z przyznanego Solveco dofinansowania z PARP oraz środków pochodzących z planowanej oferty prywatnej akcji. Od inwestorów spółka planuje pozyskać do 8 mln zł" - napisano w komunikacie.

"W swojej działalności produkcyjnej Solveco opiera się na różnych surowcach. Największe marże spółka wypracowuje gdy do produkcji wykorzystywane są surowce uzyskane w procesie własnego recyklingu. Dlatego strategia spółki przewiduje rozbudowę posiadanych instalacji i budowę kolejnych, co powinno mieć bezpośrednie przełożenie na wyniki finansowe spółki" - powiedział Remigiusz Zbirek, prezes Solveco, cytowany w komunikacie.

df1p4ei

W ramach wcześniejszych nakładów inwestycyjnych spółka korzystała ze współfinansowania ze środków unijnych. W ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw spółce przyznano 3,6 mln zł dotacji. W 2009 roku Solveco rozpoczęło realizację nowej umowy w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Ponadto w połowie roku Solveco wyemitowało obligacje o zmiennym oprocentowaniu, których debiut na rynku Catalyst planowany jest na październik.

Solveco SA działa na rynku specjalistycznych produktów chemicznych i odzysku odpadów - recyklingu rozpuszczalników.

W ubiegłym roku obrotowym przychody spółki wyniosły ponad 15 mln zł. (PAP)

pam/ jtt

df1p4ei
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df1p4ei