Trwa ładowanie...

SP chce podwyższenia kwoty wolnej od podatku do 25 tys. zł. rocznie

Solidarna Polska proponuje podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 25 tysięcy złotych rocznie. Według lidera SP Zbigniewa Ziobry, taka zmiana sytemu podatkowego to "pozytywny impuls gospodarczy, ważny dla jakości życia większości Polaków,".

SP chce podwyższenia kwoty wolnej od podatku do 25 tys. zł. rocznieŹródło: Fotolia, fot: geografika
dmpx6rr
dmpx6rr

Na środowej konferencji prasowej w Sejmie liderzy SP zaprezentowali kolejny spot wyborczy, w którym przekonywali do pomysłu podwyższenia kwoty wolnej od podatku.

- W Wielkiej Brytanii zapłacisz podatek dopiero jak rocznie zarobisz 40 tysięcy 2 złote, w Niemczech zapłacisz podatek dopiero jak zarobisz rocznie 34 tysiące 385 złotych, (...) w Europie nie płacisz podatku - jeśli nie zarabiasz dużo, masz przejściowe problemy, szukasz pracy, bądź jesteś na niskiej umowie śmieciowej. W Polsce kwota wolna od podatku to tylko 3091 złotych, najgorsza w Europie - przekonuje lektor w spocie SP.

Ziobro zauważył, że w Polsce płaci się podatki nawet wtedy, jeśli prawie wcale się nie zarabia. - Polski system podatkowy uderza przede wszystkim w tych, którzy zarabiają niewiele lub średnio. Trzeba zmniejszyć podatki, zlikwidować podatki dla tych, którzy mało zarabiają, dlatego chcemy podnieść kwotę wolną od podatku do 25 tys. złotych rocznie - podkreślił.

Jak przekonywał europoseł, jeśli inne państwa stać na wprowadzenie wysokiej kwoty wolnej od podatku, stać na to też Polskę. - To byłby pozytywny impuls gospodarczy, ważny dla jakości życia większości Polaków. Obywatele będą mieli wtedy więcej pieniędzy w kieszeni, będą je na co dzień wydawać, ten pieniądz będzie pracował, tworzył miejsca pracy, tworzył popyt - podkreślił Ziobro.

- Polski urząd skarbowy zdziera pieniądze w sposób niemiłosierny, zwłaszcza od tych, którzy mało zarabiają. To jest taki "antyjanosik", który zabiera słabiej zarabiającym i ma w nosie to, że standardy europejskie są dokładnie odwrotne - ocenił lider SP.

Rzecznik SP Patryk Jaki ocenił, że Polska obecnie jest "dziesięć lat świetlnych za Unią" w dziedzinie systemu podatkowego.

dmpx6rr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmpx6rr