Trwa ładowanie...
d356qsi

SP sprzedał 12,1 proc. akcji Azotów Tarnów po 52 zł za akcję, EBOiR w akcjonariacie (opis)

18.04. Warszawa (PAP) - Skarb Państwa sprzedał pakiet 12,13 proc. akcji Azotów Tarnów po cenie 52 zł za jedną akcję. Akcje zostały zaoferowane inwestorom długoterminowym, wśród...

d356qsi
d356qsi

18.04. Warszawa (PAP) - Skarb Państwa sprzedał pakiet 12,13 proc. akcji Azotów Tarnów po cenie 52 zł za jedną akcję. Akcje zostały zaoferowane inwestorom długoterminowym, wśród których jest Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju - poinformował resort skarbu w czwartkowym komunikacie.

"Akcje zostały zaoferowane inwestorom stabilnym i długoterminowym, którzy są zainteresowani kontynuacją procesu konsolidacji w oczekiwaniu na wzrost wartości połączonej grupy" - powiedział, cytowany w komunikacie, wiceminister skarbu Paweł Tamborski.

"Wśród nich jest Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, którego wejście w akcjonariat będzie wsparciem dla procesu konsolidacji spółki" - dodał.

MSP podało, że EBOiR zobowiązał się do niesprzedawania akcji Azotów Tarnów przez najbliższe 12 miesięcy oraz udzielił Skarbowi Państwa prawa pierwszeństwa nabycia akcji spółki. Resort dodał, że większość inwestorów biorących udział w czwartkowej transakcji zaoferowała Skarbowi Państwa podobne uprawnienia.

d356qsi

Skarb Państwa poinformował, że zamierza pozostać długoterminowym, znaczącym akcjonariuszem tej spółki i wspierać jego obecną strategię.

Na zamknięciu czwartkowej sesji na GPW jedna akcja spółki warta była 65,89 zł.

"Zważywszy na charakter transakcji, uzyskana cena jest korzystna, w szczególności na tle średniej ceny akcji ZAT w ostatnich miesiącach, konsensusu cen docelowych akcji ZAT wśród analityków przygotowujących raporty o spółce, jak również zachowania przez MSP prawa do dywidendy uchwalonej 16 kwietnia 2013 r. w wysokości 1,5 zł na akcje. Wliczając jej wysokość, uzyskana cena za akcję wyniosła 53,5 zł" - napisano w komunikacie MSP. (PAP)

seb/ osz/

d356qsi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d356qsi