Trwa ładowanie...
wycieczki
06-03-2016 11:32

Spadają ceny wycieczek do krajów północnej Afryki i Turcji

Ceny imprez na lato, w porównaniu do października ubiegłego roku spadły - do Egiptu o 32 zł, do Tunezji - o 88 zł, a do Turcji aż o 100 zł.

Share
Spadają ceny wycieczek do krajów północnej Afryki i TurcjiFot: Shutterstock/muratart
d1f18zs

Spadają ceny wycieczek do krajów północnej Afryki i Turcji, zyskuje Europa i Maroko - wynika z analizy Instytutu TraveData, badającego rynek turystyczny.

"Nadal widoczny jest znaczący wpływ obaw turystów na kształtowanie się popytu na kierunki uważane za mniej bezpieczne (Turcja, Egipt, Tunezja)
oraz o bardziej stabilnej sytuacji wewnętrznej (Grecja, Hiszpania, Bułgaria, Włochy, Portugalia). Słaby popyt na te pierwsze wywiera presję na istotne zniżki cen imprez na nie oferowanych i odwrotnie: duży popyt na kierunki nie budzące dzisiaj większych obaw u turystów wymusza na nich systematyczny wzrost cen" - piszą autorzy raportu.

I tak w końcu lutego, ceny imprez na lato, w porównaniu do października ubiegłego roku spadły - do Egiptu o 32 zł, do Tunezji - o 88 zł, a do Turcji aż o 100 zł. Z krajów Maghrebu wyłamuje się Maroko, do którego ceny wycieczek rosną o 86 zł, ale w kraju tym nie zanotowano ostatnio spektakularnych zamachów.

Na obawach turystów zyskują Cypr i Portugalia, do których ceny wycieczek skoczyły o ponad 300 zł.

Ponad 200 zł więcej niż w październiku trzeba zapłacić za wyjazd do Grecji, na Majorkę i Wyspy Kanaryjskie, a o 190 zł więcej do Bułgarii.

d1f18zs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1f18zs
d1f18zs