Trwa ładowanie...
d3a72ql
Waluty

Spokojny rynek bez udziału USA

Mimo, iż większość handlu na rynku walutowym odbywa się w Europie, długi weekend w USA zniechęcał dziś inwestorów do dokonywania większych ruchów, zwłaszcza, że kalendarz danych istotnych globalnie był w zasadzie pusty. W rezultacie na rynku złotego zmienność była niewielka.
Share
Przemysław Kwiecień
Przemysław KwiecieńŹródło: X-Trade Brokers
d3a72ql

W sytuacji na rynku EURUSD, jak i na głównych rynkach akcji w zasadzie nic się nie zmieniło. W związku z tym nie było większego powodu, do tego aby istotniej zmieniła się wartość złotego. Polska waluta straciła nieco do dolara i euro, zaś udało jej się utrzymać kurs do franka po tym, jak euro odrabiało straty wobec szwajcarskiej waluty.

Dane z polskiej gospodarki, tj. sprzedaż detaliczna (9%) i stopa bezrobocia (11,5%) nie odbiegały istotnie od konsensusu rynkowego, stąd nie miały znaczenia dla notowań.

Również ma szansę być podobnie spokojny, właśnie ze względu na weekend i jedynie skróconą sesję w USA. Jest jednak wielce prawdopodobne, iż jest to chwilowy spokój. Nowy tydzień przyniesie bowiem powrót do problemów strefy euro, a także ważne dane z USA (w tym kluczowy dla rynków raport o zatrudnieniu). O godzinie 15.30 kurs USDPLN wynosił 2,98, EURPLN 3,98, CHFPLN 2,98, zaś GBPPLN 4,70.

dr Przemysław Kwiecień
Główny Ekonomista
X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.

d3a72ql

Podziel się opinią

Share
d3a72ql
d3a72ql